Tag: financat

Ndërtimi i rrugëve me PPP, ish-ministri paralajmëron Ramën: Ja pse mund...

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar pas vendimit të qeverisë për të çelur garën e ndërtimit me PPP të segmentit Morinë-Fier. Arben Malaj e ka quajtur...

Ndryshime në Qeveri, Rama firmos dy emra të rinj

Këshilli i Ministrave emëron dy zëvendësministrat e rij të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Në mbledhjen e të enjtes, qeveria miratoi emërimin e Adela Xhemalit dhe...

“Cfarë po ndodh me sistemin e Thesarit”, Tabaku: Nuk funksionon online…

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ngre pyetjen se çfarë është duke ndodhur me sistemin e thesarit. Përmes një postimi në “Facebook” Tabaku pohon se tenderat nuk...

“Rikthehet dhuna ndaj bizneseve”, Tabaku: Arka e buxhetit po boshatiset

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, i cilëson financat si dështimin më të madh të qeverisë së Edi Ramës. Tabaku shkruan se sa herë kjo qeveri...

DENONCIMI/Biznesmenët zbulojnë urdhërin e ministres: Po na vendosin gjoba armiqësore

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka publikuar denoncimin e biznesmenit për të treguar pasojat e vendimeve absurde të një ministreje nga Rilindja. Denoncimi i fortë është...

Jorida Tabaku flet me shifra: Financat e vendit janë në pikën...

Jorida Tabaku shkruan se financat janë në ditë kritike. Në një postim në rrjetet sociale, ish-deputetja analizon shifrat sipas të dhënave zyrtare, ku evidenton se...

HOROSKOPI FINANCIAR/ Ja cilat janë shenjat që do t’u eci mbarë...

Ti keni nën kontroll financat tuaja është një gjë e mirë. Horoskopi 2018 sugjeron se si duhet të menaxhojmë financat tona dhe nëse kjo është...