6 sekretet për të kuptuar femrat që janë thyer në dashuri

Ndaje
  1. Ajo nuk kërkon më partner

Fakti që sapo kanë kaluar një eksperiencë të hidhur në dashuri, i pengon ato të kenë dëshirën për të gjetur partner të ri. Optimizmi tek ato është shumë i ulët.

  1. Nuk beson më

Ajo ndoshta nuk do t’ju besojë  ju menjëherë. Mendojnë se shumica e njerëzve gënjejnë. Personat e tjerë që do vijnë në jetën e tyre do e kenë të vështirë të fitojnë besimin e tyre.

  1. Nuk mendon se jashtë ka ende njerëz të mirë

Zhgënjimi  i ka bërë  ato të humbin çdo shpresë për të gjetur dikë të mirë. Ato nuk mendojnë më se diku jashtë, është dikush që i përshtatet  në mënyrën më të mirë.

  1. Nëse nuk dëshiron të flasë për të kaluarën, respektojeni

Nëse shikoni se nuk dëshiron të përmend asgjë rreth marrëdhënies së kaluar, respektojeni vendimin e saj. Mos bëni që të rikujtojë gjëra  jo të mira, në lidhje më ato çfarë ka kaluar me ish partnerin e saj.

  1. Ndihet me moral të ulët

Zhgënjimi ka lënë pasoja jo të këndshme te ajo. Ju duhet t’ja shtoni vetbesimin dhe t’i  jepni sa më shumë suport. Përkrahja është çelësi kryesor në këtë rast.

  1. Ka ende inat

Gjendja e saj pas thyerjes së zemrës është e vështirë për të ecur përpara. Mirëkuptojeni dhe bëni që inati i saj të shuhet me kalimin e kohës.intv

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje