Greqi, dy shqiptarët po transportonin 188 kg marijuanë, policia i prangos

Ndaje

Dy të rinj shqiptarë janë vënë në pranga nga policia greke, pasi po transportonin 188 kg marijuanë dhe 1 kg hashash cokollatë. Ndalimi i tyre është bërë i mundur në kufirin greko-shqiptar, gjatë operacionit të policisë në Sulopuli, Igumenicë.
Dy shqiptarë, 22 dhe 32 vjeç, u kapë nga policia greke në një zonë pyjore policia, teksa po transportonin drogën me disa çanta.
Policia sekuestroi 188 kg e 256 gramë marijuanë dhe 1 kg e 52 gramë hashash i llojit cokollatë. Atyre iu gjetën dhe 520 euro dhe 2 celularë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje