Tag: tepelene

E rëndë në Tepelenë, gratë i rrëmben rrjedha e lumit, ...

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur sot në Tepelenë. Raportohet se një grua ka humbur jetën dhe një tjetër  është dërguar me...

FOTO/Lëkundje tërmeti në Jug të Shqipërisë, ja epiqendra

Shqipëria vazhdon te jetë ende në rrezik për tërmete të vazhdueshme, ndonëse me intesitet të ulët. Raportohet për një tjetër tërmet, lëkundjet e të cilit...

Atentati në Tepelenë/ Konflikti me ish-të dashurën, ja një nga pistat...

Një person mbeti i plagosur ditën e sotme në një atentat në fshatin Turan të Tepelenës. Ai është Saimir Gjoka, i cili ndërkohë po kthehej...

Pas atentatit në Tepelenë kapet një person tjetër, zbulohet droga në...

Krenar Mamo nga Turani banues ne Tiranë është arrestuar nga policia e Tepelenës mëngjesin e sotëm. Policia zbuloi se ai ishte posedues i 14 rrenjë...

EMRI/Qëllohet me armë teksa shkonte në shtëpi, plagoset një person në...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Tepelenës mëngjesin e sotëm. Një person që ishte duke udhëtuar me mjetin e tij është qëlluar...

Një tjetër shifër tronditëse për rrugët, Bypassi i Tepelenës kapërcen imagjinatën

Ish-deputeti Tritan Shehu i është referuar një tjetër skandali të qeverisë, lidhur me kontratat e rrugëve. Sipas informacioneve që ish-deputeti disponon, By pass i...

“Propaganda për Enver Hoxhën”, flet mësuesi i gjimnazit të Tepelenës

Një orë mësimore në lëndën e historisë që rikthente në memorie, kohën e diktaturës dhe kreun e saj Enver Hoxha ka ngjallur reagim në...

“Një ditë me Enver Hoxhën” në Tepelenë rikthejnë ish- diktatorin

Në gjimnazin e Tepelenës zhvillohen orë mësimore në kujtim të ish- diktatorit Enver Hoxha. Ish- drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi shkruan...

“Kot e ke o Tërmet, nuk do të mund të blesh...

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu, në një reagim në rrjetet sociale i kujton kryebashkiakut Tërmet Pecit se nuk do të mund të blejë një...

Furgoni përplas “Benzin”, aksident i rëndë në Tepelenë, 1 i vdekur

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e 2 të tjerëve  ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Levan-Tepelenë. Në vendin...