EMRAT/OFL në Tepelenë dhe Gjirokastër, 4 të dënuarit në ‘sitë’

Ndaje

Operacioni Forca e Ligjit “ka zbarkuar” në Tepelenë dhe Gjirokastër. Ofl u ka dërguar formularin e vetëdeklarimit katër të dënuarve.

Behet fjalë për: Mirald Meça, Kreshnik Gërveshi, Ali Basha, Raul Skënderi.

Katër personat rezultojnë të dënuar prodhimin dhe shitjen e narkotikëve. Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

-M. M., banues në Tepelenë, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

-K. G., banues në Gjirokastër, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;

-A. B., banues në Gjirokastër, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;

-R. S., banues në Tepelenë, dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje