Tag: tepelene

EMRAT/OFL në Tepelenë dhe Gjirokastër, 4 të dënuarit në ‘sitë’

Operacioni Forca e Ligjit “ka zbarkuar” në Tepelenë dhe Gjirokastër. Ofl u ka dërguar formularin e vetëdeklarimit katër të dënuarve. Behet fjalë për: Mirald Meça,...

Mësuesja dhe sekretarja e gjimnazit rezultojnë pozitive me Covid-19

Një ditë më parë dy anëtarë të stafit të gjimnazit në qytetin e Tepelenës kanë rezultuar pozitive me Covid. Burime për Abc News bëjnë me...

Përfshihet nga flakët dhe shkrumbohet plotësisht makina në Tepelenë

Një makinë është përfshirë nga flakët në lagjen “Mustafa Matohiti”, në Tepelenë. Mjeti tip “Volsvagen”, autoveturë, me targa AA966LK, ishte parkuar pas minimarket “Bilali”, ndërkohë...

Viktima e parë e COVID-19 në Tepelenë, humb jetën taksisti

Një taksit nga Tepelena ka humbur jeten pas infektimit me COVID-19. Mësohet se ai ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin e Infektivit. Refat...

Studentja 22-vjeçare me koronavirus sillet me urgjencë te Infektivi

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 5 raste të reja në qarkun e Gjirokastrës. Gazetari Orgest Sako bën të ditur për abcnews.al se një nga...

DETAJE/Zbardhet sherri në Tepelenë ku i plagos i riu, policia kap...

Një djalë i ri ka përfunduar i plagosur në spital duke kërkuar ndihmën e mjekëve. Këta të fundit kanë njoftuar policinë e cila ka...

Plagoset i riu pas sherrit në Tepelenë, policia në kërkim të...

Një 25-vjeçar është plagosur me thikë në fshatin Hormovë të Tepelenës. A.S është plagosur pas një sherri me një tjetër person. Ngjarja ka ndodhur para pak...

EMRAT/Të dënuar për krime të rënda, OFL çon formularët në Shkodër...

Operacioni Forca e Ligjit ka dërguar formularin për deklarimin  e pasurisë për 5 persona, 4 në Shkodër dhe 1 në qytetin e Tepelenës. Ata janë:...

Shkatërruan punishten dhe vodhën materiale me vlerë, 4 persona në...

Katër persona janë vënë në pranga nga policia e Tepelenës, pasi kanë thyer një punishte mermeri dhe kanë vjedhur materiale me vlera të konsiderueshme...

Mjeti kthehet përmbys në mes të rrugës, plagoset 30-vjeçarja

Një aksident i rende ka ndodhur ne aksin Gjirokastër-Tepelenë në afërsi të kthesës për në fshatin Luzat 5 km në jug të qytetit të...