Protestuan me PD për shkollën, Zhupa: Zgjidhet problemi në Pezë Helmes, bashkia reagoi pas protestës

0Shares
0

Pas shqetesimit qe ngriti publikisht Partia Demokratike, problemi eshte zgjidhur.

Sipas zedhenes Ina Zhupa, zeri i banorëve të Pezë Helmes u degjua dhe Bashkia ktheu sytë  për ti gjetur zgjidhje.

Nga e hëna fale protestes, nxënësit e Pezë Helmes kanë një zgjidhje të përkohshme ne shkollën “Vellezerit Kajtazi” dhe jo me 4 turne si në Vaqarr që ju kishin dërguar orarin dhe ndarë klasat.

I kishte lënë në harresë Bashkia Tiranë dhe u kujtua vetëm pasi shkuam ne edhe i takuam dhe ngritën zërin banorët për të kërkuar të drejtat e tyre”,-shprehet Zhupa.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje