Studentja 22-vjeçare me koronavirus sillet me urgjencë te Infektivi

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 5 raste të reja në qarkun e Gjirokastrës. Gazetari Orgest Sako bën të ditur për abcnews.al se një nga rastet është një studente nga fshati Nivicë i Tepelenës.

Studentja 22-vjeçare po sillet me autombulancë tek spitali Infektiv në Tiranë, pasi gjendja e saj është përkeqësuar.

Ndërkaq, një pedagoge në fakultetin e Ekonomisë në Gjirokastër po ashtu ka rezultuar pozitive me koronavirus. Dyshohet se kjo e fundit e ka marrë virusin nga studentët e ardhur nga rrethet.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje