Mjeti kthehet përmbys në mes të rrugës, plagoset 30-vjeçarja

Ndaje

Një aksident i rende ka ndodhur ne aksin Gjirokastër-Tepelenë në afërsi të kthesës për në fshatin Luzat 5 km në jug të qytetit të Tepelenes. Sic shihet dhe nga pamjet, makine ka dalë nga rruga dhe është përmbysur duke shkaktuar lëndimin e lehtë të drejtueses së automjetit.

Ngjarja ka ndodhur para pak minutave ku makina tip Ford me targa AA750KG ka humbur kontrollin dhe pasi ka bërë dy salto në rrugë ka përfunduar përmbys.

Në makinë përveç drejtueses së makines që ishte një vajzë 30 vjeçe me iniciale S.M nuk kishte asnjë pasagjer. Drejtuesja e mjetit është lënduar dhe çuar menjëherë në spital për trajtim të mëtejshëm mjekësor.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje