Tag: raporti

Ironia e ish-ministrit: Kemi rënie në “doing business”, por jemi rritur...

Raporti i fundit i "Doing Business" na renditi në vendin e 82 duke humbur 19 pozicione nga një vit më parë. Pas këtij raporti,...

“Rënie drastike me 19 vende”, Tabaku analizon raportin: Konfirmoi plagët e...

Raporti i fundit nga "Doing Business", e renditi Shqipërinë 19 vende më prapa se një vit më parë, duke treguar sesa dobët është situata...

Zbardhet dokumenti final për Kryeministrat e BE: Shqipëria ndahet nga Maqedonia,...

Bashkimi Europian do të ndajë Shqipërinë nga Maqedonia për hapjen e negociatave. Kështu thuhet në raportin final të përgatitur pas mbledhjes së ministrave të...

Komisioni i Venecias publikon verdiktin final, çfarë thuhet në raport për...

Komisioni i Venecias ka publikuar në faqen zyrtare draft-opinionin në lidhje me çdkretimin e zgjedhjeve të datës 30 qershor, veprim ky që shtyu maxhorancën...

ZYRTARE/Komisioni i Venecias: Veprimet e Metës nuk justifikojnë nisjen e procedurave...

Nisja e procedurave për shkarkimin e Presidentit mund të mos jetë e justifikuar, pasi ai nuk ka kryer shkelje të rëndë kushtetuese, pavarësisht se...

“Rënia e ekonomisë e paralajmëruar”, Ish-deputetja ngre alarmin pas kritikave të...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka reaguar pas prezantimit të raportit të Bankës Botërore, e cila ka nenvizuar rrezikun nga PPP-të ku i ka kerkuar qeverisë...

Meta letër Presidentit të Komisionit të Venecias: Draft-opinioni është kontradiktor me...

Presidenti  Ilir Meta ka publikuar opinionin e tij ndaj qendrimit të Komisionit të Venecias lidhur me vleresimin e tyre ndaj çdekretimit të 30-Qershorit. Sipas ...

Komisioni i Venecias kritika për ligjin e pronave: I mungon qartësia...

Komisioni i Venecias ka bërë publike sot draft opinionin ndaj ligjit të pronave. Në draft, Komisioni ka dhënë edhe disa rekomandime dhe propozime për...

“Mbrojtje e shkëlqyer e Kushtetutës”, Presidenca njoftim të rëndësishëm: Lëvizja e...

Teksa vëmendja është përqëndruar tek raporti i komisionit të Venecias, ka patur dhe reagime të shumta, te cilat bazohen ne interpretime të ndryshme, varesisht...

Rilindja nxiton të marrë vendime, grupi i PS vendos kush do...

Rilindasit vijojnë ende të jenë të fokusuar tek shkarkimi i presidentit Ilir Meta, dhe pse në zhvillimet e fundit, u vu re se presidenti...