Tag: petrit vasili

Vasili: SPAK te hetoje pergjimet e Zogut te Tiranes per blerjen...

Ne lidhje me pergjimin per blerjen e votave ne Tirane me 30 qershor 2019 reagoi nënkryetari i LSI, Petrit Vasili. Ai tha se SPAK...

‘Shengeni ballkanik”/Ish-deputeti kërkon të zbardhet roli i Ramës: Shqipëria e Kosova...

Minishengeni mes vendeve si Shqiperia, Maqedonia e Veriut dhe Serbia vijon ende te jete teme e nxehte, pasi me perjashtimin e Kosoves situata ngre...

“Po bën fjalime dhe falenderime”, ish-deputeti i ‘përvishet’ Ramës: Kryeministër tërmeti...

Ka dhe persona të cilë nuk janë fort të kënaqur me veprimet e kryeministri Edi  Rama. Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i kërkon kryeministrit...

“Lidheni këtë të marrë që klith”, Vasili ia numëron Ramës: I...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili nuk i ka kursyer aspak mesazhet e drejtpërdrejta ndaj kryeministrit Edi Rama duke e ironizuar dhe sulmuar këtë të...

“Bënë dërr dërr për ‘bashkëqeverisjen me qytetarët’, Vasili: Tani nuk kanë...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili gjithmonë ka kritikuar veprimet e qeverisë dhe është një prej zërave kundershtues të  Edi Ramës, duke e bere atë...

“Fitoret e pakërkuara të Ilir Metës”

Ish-deputeti Petrit Vasili ka analizuar gjithë sjelljen e presidentit Ilir Meta duke iu referuar rasteve të fundit. Kështu deklaron nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili....

“Dekorimi i Tahirit apo dekorata Jeshile e kapjes së reformës”

Nga Petrit Vasili: Pa asnje hezitim mund te thuhet se e ashtuquajtura drejtesi shqiptare beri dje "dekorimin" e shekullit. Per denim nuk behej fjale. Por per nje...

“Arena Kombëtare”, Vasili kapet me fjalët e Ramës: Ka të drejtë!...

Teksa procesi i ndèrtimit është drejt fundit, "Arena Kombëtare", ka marre nje lloj pamje, edhe pse duhet dhe pak kohë që të zyrtarizohet si...

Një video dhe një mesazh i fortë nga ish-deputeti: Mbylleni gojën...

Ish-deputeti Petrit Vasili ka risjellë dhe njëherë videon, ku Rilindja para një viti shprehej e sigurtë për hapjen e negociatave, pamje te cilat, Vasili...

Vasili: Do padisim në Kushtetuese koncesionet për Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat

Pasi Kuvendi miratoi dje dy projektligjet për koncesionet e rrugëve Orikum-Dukat dhe Milot-Balldren, Lëvizja Socialiste vjen me një reagim të ashpër. Me anë te një...