“Lapsusi i specialistit që nuk e korrigjoi askush”, Vasili nxjerr videon: Kjo ndodh kur Komitetin e drejton epidemiologu Rama

Ndaje

Petrit Vasili ka qene i vemendshem gjate mbledhjes se djeshme te komitetit te eksperteve dhe ka veçuar nje prej lapsuseve qe u be dhe qe sipas tij askush nuk pati guxim ta kundershtonte.

Vasili i referohet momentit ku flet mjeku Tritan Kalo, ku shkruan se ky u i fundit bëri një lapsus, teksa pohoi dje se bërja e vaksinës u siguron qytetareve Imunitet Pasiv, por që askush nuk e korigjoi.

Sipas Vasilit, nëse Komiteti i Eksperteve do te funksiononte sipas ligjit, do te kishte debate dhe korrigjime eventuale mes kolegesh.

Epidemiologu popullor rama

Ja cfare ngjet kur drejton Epidemiologu Popullor Edi Rama komitetin e eksperteve te COVID-19….!(VIDEO).Dje Edi Rama drejtoi ne menyre te paligjshme mbledhjen e Komitetit te Eksperteve.Se sa kupton ai nga Epidemiologjia,por dhe nga nocionet minimalisht shkencore kjo dihet….!Nje nga specialistet pohoi dje se berja e vaksines u siguron qytetareve Imunitet Pasiv.Ky eshte nje pohim i gabuar, pasi Vaksinat sigurojne vetem Imunitet Aktiv.Imuniteti Aktiv eshte nje mbrojtje shume e gjate ne kohe ne disa raste edhe per te gjithe jeten.Ndersa Imuniteti Pasiv eshte nje mbrojtje shume e shkurter ne kohe dhe jo e perhershme.Natyrshem specialisti mund te kete bere ndoshta nje lapsus,por askush nuk e korigjoi dhe opinioni publik mori nje informacion te gabuar.Ne se Komiteti i Eksperteve do te funksiononte sipas ligjit do te kishte debate dhe natyrshem edhe korigjime eventuale mes kolegesh.Po kur drejton Epidemiologu Popullor Edi Rama mbledhjet e eksperteve gjithshka mund te thuhet….sepse ne fund te fundit dihet qe ai nuk kupton asgje!

Publiée par Petrit Vasili sur Jeudi 7 mai 2020

Postimi i plotë:

Ja cfare ngjet kur drejton Epidemiologu Popullor Edi Rama komitetin e eksperteve te COVID-19….!(VIDEO).

Dje Edi Rama drejtoi ne menyre te paligjshme mbledhjen e Komitetit te Eksperteve. Se sa kupton ai nga Epidemiologjia,por dhe nga nocionet minimalisht shkencore kjo dihet….!

Nje nga specialistet pohoi dje se berja e vaksines u siguron qytetareve Imunitet Pasiv.

Ky eshte nje pohim i gabuar, pasi Vaksinat sigurojne vetem Imunitet Aktiv.Imuniteti Aktiv eshte nje mbrojtje shume e gjate ne kohe ne disa raste edhe per te gjithe jeten.

Ndersa Imuniteti Pasiv eshte nje mbrojtje shume e shkurter ne kohe dhe jo e perhershme.

Natyrshem specialisti mund te kete bere ndoshta nje lapsus,por askush nuk e korigjoi dhe opinioni publik mori nje informacion te gabuar.

Ne se Komiteti i Eksperteve do te funksiononte sipas ligjit do te kishte debate dhe natyrshem edhe korigjime eventuale mes kolegesh.

Po kur drejton Epidemiologu Popullor Edi Rama mbledhjet e eksperteve gjithshka mund te thuhet….sepse ne fund te fundit dihet qe ai nuk kupton asgje!

https://www.facebook.com/watch/?v=689300675230743

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje