Tag: leke

VIDEO/Deputeti shqiptar marton motrën, e mbush rrugën plot me lekë

Deputeti i ri i opozitës në Parlament Ylli Shehu ka pasur një rast tepër të veçantë në familjen e tij. Ai ka martuar motrën...

DOKUMENTI/Vasili publikon skandalin: Ministrisë së Mbrojtjes i hiqen 1.7 mln dollarë

Sipas ish-kreut të grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, një tjetër skandal i madh mban emrin e Rilindjes. Vasili flet për një vendim qeverie që...

VIDEO/Kaubojsi bën premtimin: 50 mijë euro për atë që më sjell...

Eduart Ndocaj, kandidati i pavarur për Bashkinë e Lezhës, e ka marrë seriozisht fushatën dhe kandidimin. Pak para zgjedhjeve të 30 qershorit, me anë të...

Fsheh 40 mijë euro në furrë, e dashura ia djeg për...

40 mijë euro u shkrumbuan në një furrë kuzhine. Burri i fshehu paratë aty, por e dashura, e cila nuk i vuri re, i gatoi...

Deputeti shqiptar dhuron 1 mijë euro për Notre-Dame: Shteti francez më...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri i është bashkuar fondeve për rindërtimin e Katedrales në Francë. Deputeti ka vendosur të kontribuojë me një shumë...

Bllokohen në Paris 23 mln euro në valixhe diplomatike, vinin drejt...

Një shifër e konsiderueshme me para janë bërë kryefjala e mediave franceze ditën e sotme. Mësohet se janë bllokuar  2 valixhe që përmbajnë 23...

Pas i dha çiftit shumën e madhe të parave për dhuratë,...

Nëse më përpara dhuratat për çiftet e sapomartuara ishin të thjeshta, tanimë kohët kanë ndryshuar. Në shumë raste, dasmorët u japin lekë çifteve duke ua...

VIDEO/”Të kesh një partner me para”, Grida kthen përgjigjen epike: Ku...

E ftuara e radhës në Xing me Ermalin është ish-deputetja Grida Duma, e cila gjithmonë është vendosur në qendër të vemendjes. Ish-deputetja në ketë intervistë...

U nisën për Shqipëri, por “harrojnë” 160 mijë euro në valixhe

Do të niseshin për në Shqipëri, por kishin ‘harruar’ 160 mijë euro në valixhe. Bëhet fjalë për disa qytetarë, shqiptar, anglez, maçedonas dhe kosovar, që...

Leku sheshit, këngëtarja shqiptare i mbledh paratë me fshesë

Big Mama është ndër këngëtaret më të pëlqyera në tregun shqiptar. Ashtu si shumë këngëtarë të tjerë edhe ajo këndon nëpër dasma dhe nëpër festa...