KE dhuron 15 milionë euro për Shqipërinë, mesazhi i Ursula Von der Leyen

Ndaje

Tërmeti fatal dhe tragjik ka sjellë dhe solidaritetin e miqve dhe shteteve Evropiane. Mësohet se KE ka vendosur të dhurojë 15 milionë euro për Shqipërinë, për të ndihmuar në rindërtimin e mijëra ndërtesave të shembura.

Lajmi është dhënë sot nga shefja e KE, Ursula Von der Leyen, e cila ka deklaruar se dhurimi i kësaj shume është vetëm hapi i parë i ndihmës.

“Solidaritet për Shqipërinë. Hapi i parë është ndihma 15 milionë euro. Do zhvillojmë një konferencë të përbashkët donatorësh”, tha Ursula Von der Leyen.

vijon..

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje