Tag: greqi

VIDEO/ Shqiptarët ‘bëjnë për spital’ pronarin grek se ju kërkoi mos...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Greqi, ku një grup shqiptarësh janë përleshur fizikisht me disa grekë në një lokal...

FOTO/Rikthehen tërmetet, lëkundje në Shqipëri dhe në Greqi

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish në vendin tonë dhe pse epiqendra ka qene diku tjetër.  Dy tërmete me madhësi 3.2 të shkallës Rihter...

DETAJE/Ekstradohet në Greqi vrasësi ukrainas i kapur nga policia shqiptare, vrasja...

Interpol Tirana ka ekstraduar për në Greqi, një 28-vjeçar ukrainas, i cili është i  akuzuar për vrasje. Policia e Shtetit njoftoi se M.Y. ishte shpallur...

I dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e avokatit grek,...

Ibrahim Brahimaj, një shqiptar i njohur në Greqi, i denuar me burgim te perjeteshem per vrasjen e avokatit grek, Mihalis Zafeiropoulos, ka habitur me...

DETAJE/Lirohen vlonjatët e arrestuar për gomonet me drogë në Greqi, zbardhen...

Shqiptaret Aleksander Brozi, 25-vjec, Hajri Shehaj 42-vjec dhe Renato Dalipaj 42-vjec, te tre nga Vlora, u lanë të lirë me detyrim paraqitje dhe me...

Drogë sërish në portin e Pireut, kapen 700 kg kokainë në...

Kapet një tjetër sasi e madhe kokaine në portin e Pireut.  Sipas Kathimerinit, mësohet se sasia e kapur është më shumë se 700 kg...

“Pas drogës fshihet mafia shqiptare”, media greke nxjerr detaje për kokainën:...

Media e njohur greke “Kathimerini” ka nxjerre një artikull ku shkruan detaje të tjera nga droga e kapur që vinte nga Ekuadori e vendosur...

Plagoset shqiptari në burgun grek, familjarët thirrje Metës: Na ndihmoni, nuk...

Në burgun e Patras të Greqisë, një 34-vjeçar me inicialet R.SH mësohet se është plagosur rëndë pas një përleshje. Shqiptari i burgosur në Greqi është...

VIDEO/Droga e kapur në Greqi u nis nga Vlora, zbulohet skema...

Detaje të reja janë bere mësuar pas lajmeve te droges së  kapur ditët e fundit në Greqi. Mediat greke shkruajne se droga është nisur...

Droga e kapur në ishull, media greke zbulon detaje: Kemi të...

Media greke Kathimerini ka shkruar një artikull rreth aksionit të djeshëm të policisë greke lidhur me drogën e fshehur në një ishull. Media greke shkruan...