Tag: greqi

FOTO/Në gjurmët e të atit, Greg Rama hap ekspozitë në Greqi

Teksa ndjek gjurmet e të atit, Greg  Rama, djali i kryeministrit Edi Rama, i është kthyer angazhimeve te tij. Këto ditë ka qenë i angazhuar...

Parlamenti grek ratifikon marrëveshjen, si do të funksionojë njohja e patentave...

Komisioni i Përhershëm për Prodhim dhe Tregti në Parlamentin grek miratoi të mërkurën Projektligjin e Ministrisë greke të Infrastrukturës dhe Transportit për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit midis...

Tragjike në ujërat e Greqisë, mbytet anija me emigrantë, operacion i...

Një varkë e dyshuar se ka 50 emigrantë në bord tragjikisht u fundos 13 milje detare në jug-perëndim të Paxos të Greqisë. Nga të dhënat...

Përleshje e madhe mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në burgun grek, ministria...

Nje përleshje mes të burgosurëve shqiptarë dhe atyre pakistanezë në Greqi ka sjelle dhe reagimin e ministrise se mbrojtjes, per shkak se sherri doli...

Denoncimi i PD për kryebashkiakun socialist/Reagon Ismailaj: Nuk kam dënime, probleme...

Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar kreun e Bashkisë së Mallakastrës, lidhur me fshehjen e një denimi të marrë në Greqi, dhe për...

EMRAT/Përplasja me armë në kufi, kush janë shqiptarët e arrestuar, 46-vjeçari...

Një shkëmbim me armë zjarri ndodhi mengjesin e sotëm në kufirin me Greqinë, duke lënë një polic grek të plagosur lehtë. Sipas informacioneve, perplasja ndodhi...

LAJM I FUNDIT/Shkëmbim zjarri në kufirin me Greqinë, policia greke përplaset...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë. Disa shqiptarë kanë qëlluar me armë ndaj një patrulle policie. Nga të dhënat...

Vdes 36-vjeçari shqiptar në Greqi, i vëllai e gjeti në një...

Një 36-vjeçar shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë në Greqi. Mediat greke raportojnë se aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme...

DESHMI/Pronari grek abuzoi seksualisht me 13 vjeçaren shqiptare, babai vret policin...

Një dëshmi tronditëse vjen nga emisioni ‘Pa Gjurmë’ në Report Tv, ku në qendër është një familje shqiptare, ku pronari grek ku ata punonin...

Kontroll autobusit që vinte nga Athina, dalin detajet pse u prangos...

Policia Kufitare e Kakavijës ka sekuestruar 63 steka cigaresh në një autobus që bënte linjën Athinë-Vlorë. Në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit. "Në bazë...