Tërmeti i fortë shkund Greqinë, alarm për aktivizimin e një vullkani

Ndaje

Një termet i fortë ka tronditur Greqinë. Sipas mediave vendase, tèrmetí ishte me magnitudë 5.1 i shkallës rihter dhe u regjistruar ne orën 14:05.

Lëkundjet e tèrmetit janë regjistruar 25 kilometra në perëndim të ishullit të Egjeut jugor dhe 48 kilometra në perëndim të Kos.

Mediat greke raportojnë që fakti që ka një vùllkan në Nisyros, detyron Mbrojtjen Civile të aktivizojë një protokoll të veçantë reagimi, me rezultatin që shërbimet tashmë janë vënë në gatishmëri.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje