Tag: besa shahini

Parlamenti ka rreshqitur rende, Ministrja Besa Shahini “voton” kunder Metes

Parlamenti shqiptar ka diskutuar sot per disa ore rresht rreth nje rezolute kunder dekretit te Presidentit Meta per shtyrjen e Zgjedhjeve. Ne diskutime per rezoluten...

AKUZA/Arrestohet bashkëshorti i ministres së Ramës

Partia Socialdemokrate e Kosovës njofton se Policia ka arrestuar sot në orët e hershme të mëngjesit deputetin Dardan Molliqaj, i cili është bashkëshorti i...

Vasili sulmon ministren Shahini: “Zot na ruaj nga gjëma e shkollëpaktës,...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj Ministres së Arsimit Besa Shahini duke e akuzuar atë se kërkon të djegë Akademinë e...

Artan Fuga letër publike Ramës edhe Metës: “Shkarkoni ministren Besa Shahini”

Akademiku Artan Fuga nëpërmjet një letër publike drejtuar presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama kërkoi shkarkimin e ministres Besa Shahini nga detyra. Kjo kërkesë...

Mosshkarkimi i Konit, Vasili-Shahinit: “Je një shkollëpake më shumë në oborrin...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, duke ndërhyrë në debatin midis Presidentit Meta dhe Ministres së Arsimit për shkarkimin e Rektorit të UT-së, Mynyr Koni,...

U pezullua nga ministrja, Koni: E prisja, vendimi i Shahinit politik...

Rektori i pezulluar i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga studio e lajmeve në RTV Ora teksa komentoi vendimin e ministres së Arsimit, Besa...

Pezullimi i rektorit Koni, reagon PD: Antikushtetuese, minon autonominë universitare

Për PD, pezullimi i rektorit Mynyr Koni është antikushtetuese. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, ish-deputeti Luçiano Boçi tha se marrja e...

FOTO/Besa Shahini nuk vonon vendimin, emëron rektorin e përkohshëm pas pezullimit...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini nuk ka vonuar të caktojë emrin e ri të rektorit të Universitetit të Tiranës.  Pas pezullimit nga detyra të...

Pezullimi i Mynyr Konit, ish-deputetja për Ramën: Atë që nuk bëri...

Pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, vjen edhe reagimi nga ish-deputetja e PD, Albana Vokshi. Përmes një statusi në rrjetet sociale ...

Muka kritikon ministren e re të Arsimit: Pa identitet, pa një...

Taulant Muka ka kritikuar këtë herë ministren e re të Arsimit, Besa Shahinin. Kujtojmë se Muka ishte personazh që bëri bujë për shkak të...