Tag: besa shahini

“Nëse ke nevojë për humor, na mbyti me gafa ministrja Besa”

Ish deputeti Luciano Booci ka gjetur gafa të reja të ministres së Arsimit Besa Shahini ose dikasteri që ajo drejton. GAFAT E BESËS SI HUMOR...

Kaloi një javë dhe asnjë plan mësimor për studentë dhe nxënës,...

Deri tani ministria e Arsimit nuk ka marrë ende një vendim për ecurinë e zhvillimit të mësimit, pas situatës së krijuar me koronavirusin. Në një...

Skandalet seksuale të mësuesve, Qendra për të drejtat e fëmijëve kërkon...

Qendra për të Drejtat e Fëmijëve, CRCA/ECPAT në Shqipëri ka kërkuar që të shkarkohet në mënyrë emergjente ministrja e arsimit Besa Shahini. Në një letër...

“Karta e studentit nuk ekziston”, Ish-deputeti: Besa njësoj si shefi i...

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka denoncuar ditën e sotme, mungesën e kartave të studentit, një premtim ky i ministres dhe qeverisë Rama, pas protestës së...

Nis viti i ri akademik, ministrja me video-selfie: Kemi investuar në...

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, me anë të një videomesazhi i ka uruar suksese të gjithë studentëve që nisin sot vitin e ri akademik....

FOTO/”Studentët të pakënaqur me universitetet”, Shahini i publikon vetë shifrat nga...

Studendët janë të pakënaqur me sistemin e mësimdhënies dhe me mënyrën sesi është organizuar universiteti. Shifrat e fundit lidhur me këtë fakt i ka publikuar...

Pas mbylljes së shkollave në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, pushim dhe...

Pas lajmit se nxënësit e shkollave në Tiranë, Durrës, Elbasan do të ishin pushim për shkak të tërmetit, ministrja harroi të zgjidhte pjesën tjetër,...

FOTO/ Politikanët që përjetuan ‘live’ emocionet e sfidës Shqipëri – Islandë

Shumë politikanë, mbrëmjen e djeshme, kanë zgjedhur që ndeshjen Shqipëri-Islandë të ndjekin nga stadiumi. Presidenti Meta, pak para fillimit te ndeshjes, njoftoi në Facebook se...

Parlamenti ka rreshqitur rende, Ministrja Besa Shahini “voton” kunder Metes

Parlamenti shqiptar ka diskutuar sot per disa ore rresht rreth nje rezolute kunder dekretit te Presidentit Meta per shtyrjen e Zgjedhjeve. Ne diskutime per rezoluten...

AKUZA/Arrestohet bashkëshorti i ministres së Ramës

Partia Socialdemokrate e Kosovës njofton se Policia ka arrestuar sot në orët e hershme të mëngjesit deputetin Dardan Molliqaj, i cili është bashkëshorti i...