Tag: aksione

“Gjuajti me armë”, policia në ndjekje të një personi në Lezhë,...

Policia ka ndërmarrë aksionin e radhës, ndonëse ende priten njoftimne zyrtare nga ky kontroll i beftë. Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot...

DETAJE/Aksione dhe kontrolle të befasishme, 7 të arrestuar orëve të fundit...

7 shtetas janë arrestuar gjatë 24 orëve të fundit, për vepra të ndryshme penale në Elbasan. Aksioni i ndërmarrë nga policia eshte bërë për parandalimin,...

Policia aksion në Lazarat, arrestohen 4 persona të shpallur në kërkim...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm Policia e Gjirokastrës ka zhvilluar një aksion blic në fshatin Lazarat, për personat e shpallur në...

Aksion në Himarë e Durrës, në hetim 5 pronarë biznesesh

Vijon operacioni “Plazh i lirë” për lirimin e plazheve publike, nderkohe qe ka nisur procedimin penal per 5 pronare te subjekteve ne keto zona. •...

VIDEO/Durrësi sërish “në sitë”, aksion për lirimin e plazheve, nuk mungojnë...

Policia ka vijuar sërish në plazhin e Durrësit, për të evidentuar dhe ndëshkuar çdo rast informaliteti, ndërsa ka liruar 6000 m2 plazh i zaptuar...

“Në tregun e karburanteve ka evazion fiskal”, Braçe: U zbuluan shkelje...

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka komunikuar para mediave detajet mbi aksionin  e antiinformalitet në terren për të goditur rastet abuzive. Ai tha se në tregun e...

VIDEO/Durrësi dhe Vlora në “sitë”, vazhdon aksioni për lirimin e plazheve

Në Durrës dhe Vlorë u përqendrua aksioni i radhës i policisë shqiptare në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”. Sipas njoftimit nga Policia, në Durrës, lirohen...

VIDEO/Aksion për lirimin e plazheve në Shëngjin e Velipojë, padi drejtorit...

Aksioni i Policisë së Shtetit për pastrimin e plazheve nga zaptuesit, është ndalur në Velipojë dhe Shëngjin. Në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”,...

“41% të aksioneve i ka një mik i KM”, Ish-deputeti flet...

Ish-deputeti Genc Pollo posedon informacione lidhur me Air Albania, të cilat kryeministri Edi Rama nuk do ti bënte kurrë publike ne menyre qe te...

DETAJE/Aksioni i policisë, brenda 24-orëve disa të arrestuar në Vlorë

Policia e Vlorës njofton se ka arrestuar 7 persona, dy prej të cilëve ishin në kërkim, ndërsa 5 janë prangosur në kushtet e flagrancës. Blutë...