“Kujdes shkarkimet”, Rama-drejtuesve në 4 qarqe: Mos prekni gratë

Ndaje

Ndërsa socialistët kanë marrë 60 bashkI nga 61 gjithsej, duke se meraku i kryeministrit Edi Rama mbeten bashkitë e drejtuara deri tani nga opozita. Në mbledhjen me drejtuesit e 4 qarqeve të veriut Rama i ka porositur të kenë kujdes me shkarkimet në administratat e bashkive deri tani të djathta.

“Nuk do hiqet asnjë nga puna nga bashkitë ku kanë qenë të djathtët në drejtimin e tyre. Të shihen vetëm postet politike. Nuk duhet prekur asnjë grua e vajzë. Çdo vendim të merret në bazë të meritës”, ka qenë porosia e shefit të maxhorancës.

Kujtojmë se në votimet e 30 qershorit nuk mori pjesë opozitë ndërsa në shumicën e bashkive pati vetëm një kandidat.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje