Tag: shkarkim

KPA vendos përfundimisht: Shkarkohet nga detyra Prokurori i Apelit Durrës

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Bujar Hoti. KPA la në fuqi vendimin e KPK-së, që...

ELBASAN/ Shkarkohen nga detyra 2 shefa e 2 specialistë të policisë

Drejtoria Rajonale e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Elbasan, në vijim të procedimit penal të...

Vetting/Shkarkohet gjyqtari, konfirmohet në detyrë kandidatja e SPAK

Vazhdojnë seancat për Vetting-un. Së fundmi mësohet se është shkarkuar nga detyra Ilir Mustafaj, gjyqtar në Gjykatën e Tiranës. Sipas KPK-së gjyqtari ka pasur probleme...

“Kujdes shkarkimet”, Rama-drejtuesve në 4 qarqe: Mos prekni gratë

Ndërsa socialistët kanë marrë 60 bashkI nga 61 gjithsej, duke se meraku i kryeministrit Edi Rama mbeten bashkitë e drejtuara deri tani nga opozita....

Komisioni për shkarkimin e Metës, habit Bashkim Fino

Komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ka zhvilluar sot mbledhjen e parë ku ka zgjedhur si sekretar të Komisionit, socialisten Klodilta Bushka. Ndërkohë...

Pezullohen 2 oficerë të Krimeve, ja arsyet

Një specialist krimesh dhe një inspektor i Krimeve të Rënda janë pezulluar nga detyra, për shkak të daljes së informacioneve hetimore në lidhje me...

Fotoja e sikletshme e “mori në qafë”, shkarkohet ministri këmbë përpjetë

Një foto e sikletshme e cila bëri bujë, u bë shkak për shkarkimin nga posti i lartë drejtues. Bëhet fjalë për një ngjarje në...

Hapi tjetër i socialistëve, Lleshaj kërkon shkarkimin e Kryebashkiakut Hila: Të...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka njoftuar se Këshilli i Ministrave do të shkarkojë nga detyra si kryetar Bashkie, kryetarin e Bashkisë së Vaut...

Fjalori i Skënder Gjinushit, PD: Të sharkohet menjëherë për aktin e...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka kërkuar menjëherë që të shkarkohet nga detyra kreu i sapo zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi. Në...

Sharkohet nga detyra Islamaj, Gjykata e Lartë “humbet” një tjetër anëtar

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vlerësuar se gjyqtar i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, nuk justifikon burimin e pasurive dhe për këtë arsye...