Tag: PS

AXHENDA/Nga vlerësimi për ministrat te ndryshimi i kryesisë dhe sekretarëve, çfarë...

Socialistët do të mbledhin sot Asamblenë Kombëtare, e dalë nga kongresi i 29 shkurtit, nga ku do të zgjidhet kryesia dhe sekretariati i ri...

Meta mesazh Asamblesë së PS: Rama ka marrë peng partinë! Jap...

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është drejtuar me një mesazh Asamblesë së PS-së pak orë para mbledhjes së saj. Meta shkruan si ish-themelues se...

PS miraton e vetme koalicionet parazgjedhore me lista unike, një socialist...

Propozimi i Partisë Socialiste për koalicionet me listë unike është miratuar në Komisionin e Ligjeve. Për këtë cështje, opozita parlamentare ka bojkotuar mbledhjen dhe...

E FUNDIT/Partia Socialiste bën disa tërheqje nga Kodi Zgjedhor, zbut pragun...

Partia Socialiste ka paraqitur në Komisionin Parlamentar për çështjet Ligjore dhe Administratën Publike disa ndryshime në raport me amendamentet e saja fillestare që reflektojnë...

Mbledhja në PS, flet Rama: Unë s’kënaqem me veten, le më...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me drejtuesit e PS në qarqe mëngjesin e sotëm. Takimi që nisi në mëngjes herët sot në selinë...

Propozimet që sollën bojkotin e mbledhjes/PS: Koalicionet me lista unike, pranojmë...

Pak para mbledhjes së Këshillit Politik, Maxhoranca pranoi kërkesën e opozitës për lista 100% të hapura, por hoqi koalicionet. Kjo ka bere qe opozita e...

Flet për herë të parë Balla, si e komenton ikjen e...

Nënkryetari i Partisë Socialiste Taulant Balla, pas mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme mes kryeministrit Edi Rama dhe drejtuesve politik të PS-së në qarqe,...

“Kemi boshllëk 1-vjeçar”, Beqaj përjashton Ditmir Bushatin: S’është as në Tiranë...

Ilir Beqaj komentoi nga Shkodra si koordinator i PS në këtë qark edhe pozicionin e Ditmir Bushatit në raport me partinë. Duke iu përgjigjur interesit...

Bylykbashi dhe Vasili i përgjigjen Gjiknurit: Mblidhemi nesër, hiqni dorë nga...

Pas kërkesës së bashkëkryetarit Damian Gjiknuri drejtuar palëve politike, për të mbledhur Këshillin, menjeherë Partia Demokratike dhe LSI kanë kthyer përgjigje ndaj kërkesës së...

VIDEO/Rama tregon se çfarë do ndryshojë në marrëveshjen politike: Mbështesim hapjen...

Kryeministri Edi Rama ka treguar sot se çfarë do ndryshojë dhe çfarë nuk do të preket në marrëveshjen e arritur me Opozitën e Bashkuar...