Qëllohet 8 herë me armë, vdes reperi homoseksual

Ndaje

Reperi i njohur dhe një ndër zërat e fuqishëm pro komunitetit të LGBT, Kevin Fret,është qëlluar për vdekje në Porto Riko.

Muzikanti, i përshkruar si artisti i parë homoseksual i muzikës latine Trap, u vra në kryeqytetin San Juan të enjten në mëngjes.

Burime nga policia, bëjnë me dije se Fret u qëllua në tetë herë në kokë, ndërsa po lëvizte me një motoçikletë në rrugë.

Vdekja e tij e rrit numrin e vrasjeve në Porto Riko këtë vit në 22.

Reperi u përshkruar  nga miqtë e tij si një artist i lindur dhe pasionant për muzikën.

Loading...

Leni një përgjigje