VIDEO/Mrekullia ndodh, parashutisti i mbijeton përballjes me erën e fortë

Ndaje

Mund të kishte përfunduar tragjikisht ky moment për këtë parashutist.

Ai i ka shpëtuar mrekullisht erës së çmendur e cila për pak sa nuk e flaki tutje.

Këto pamje vijnë nga Australia, ku era e fortë ngriti pluhurin nga toka dhe rrezikoi të çante parashutën e një burri.

Ai po bëhej gati, teksa era e ngriti parashutën vetë menjëherë duke e kapur atë të papërgatitur. Ai u rrotullua disa herë në ajër jo shumë lart nga niveli i tokës, dhe fatmirësisht parashuta mbajti qëndrimin drejt dhe u nis për të lëvizur.

Në këtë moment, ai shpëtoi dhe u sigurua që në pjesën tjetër, parashuta të ruante nivel konstant, pavarësisht nga erërat e forta.

Loading...

Leni një përgjigje