FOTO/Diego Armando Maradona kapet mat me bjonden pas ndeshjes

156
0

Ikona e Argjentinës, Diego Maradona është fotografuar në Kazan Arena duke puthur një vajzë bjonde dhe duke marrë çmim nga presidenti i Tatarstanit.

Ai vazhdon të komentohet në rrjete sociale për reagimin në ndeshjen e mëparshme të Argjentinës.

Maradona u fotografua duke bërë me gishta të mesit kur skuadra e tij e zemrës shënoi golin fitues në minutën e fundit kundër Nigerisë.

Bjondja që qëndronte pranë tij ishte e veshur me një bluze të Argjentinës që kishte ‘Maradona 10’ në pjesën e pasme. Kujtojmë se ndeshja e sotme e Francës me Argjentinën përfundoi me rezultatin 4-3.