TIRANE/Dhuna në familje ,vjehrri denoncon nusen

Ndaje

Një 39 vjeçare nga Tirana ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrit të saj, 84 vjeç.

I moshuari ka shkuar menjëherë në polici,në komisariatin numër 3 dhe ka kallëzuar nusen e djalit, me inicialet A. K., duke marrë kështu dhe një urdhër mbrojtjeje.

Njoftimi i policisë:

Më datë 15.05.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasin D. K., vjeç 84, pasi në banesë, nusja e djalit A.K, vjeç 39, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Leni një përgjigje