DETAJE/ Kokaina në Durrës, Rama i kërkoi ndihmë Tahirit, ja lidhjet e ish-ministrit me “miellin e partizanëve”

Ndaje

Detaje të reja zbulohen pas bllokimit në Durrës të 613 kg kokainë.

Referuar “antidrogës dixhitale”, ish-kryeministri Sali berisha, sjell një mesazh i cili zbulon lidhjet e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, me shoferin “që u bonte miell partizanëve”. Falë këtyre lidhjeve, konfirmohet takimi i Edi ramës me Saimir Tahirin dhe ndihma që kryeministri i ka ëkrkuar ish-vartësit të tij për ti mbyllur gojën shoferit të “miellit të partizanëve”.

Postimi i plotë i Sali Berishës në “Facebook”

Antidroga dixhitale zbulon:

Qellimet e takimit 70 minuta Rama-Tahiri ne spital! sb

“ I nderuar, një info e vogël që ndoshta ju hyn në punë:

Pershendetje doktor Rama mashtroi mbreme si per çdo gje dhe takimin me Tahirin. Ai takim eshte zhvilluar dhe ka patur dy çeshtje:

Se pari Rama i ka premtuar Sajmirit se se shpejti do nderpriten hetimet ndaj tij

Se dyti ne takim eshte diskutuar per ngarkesen e fundit te 613 kg droge te Edi dhe Olsi Rames.Kerkojne ti mbyllin me çdo kusht gojen Pezakut qe shkruante se transportonte droge per partizanet dmth vellezrit Rama!

Njeriu i besuar i Saimir Tahirit në përgatitjen e drogës që pinte vetë ka qenë gjithnjë Roni Shqiopa, i cili deri pak kohë më parë (e hoqi Fatmir Xhafaj) ishte drejtor i Shtëpisë së Pushimit të MPB-së në Durrës. Lidhja e Ronit me Saimirin dihej nga gjithë ministria.

Roni Shqiopa ka lindur në Katundin e Ri në Durrës në vitin 1984, por banon në Durrës. Nga ky fshat është edhe Armando Pezaku (1993) që “çonte miell për partizanët”. Armando është djali i Agronit dhe Verie Shqiopës (me origjinë nga Sukthi).

Nuk është çudi nëse hetohen telefonat, të dalë lidhja e me Saimir Tahirin, nëpërmjet Roni Shqiopës. Jo më kot, Saimir Tahiri dhe Armando Pezaku, kanë të njëjtin avokat, Maks Haxhinë, të sugjeruar nga i njëjti person. Nëse vërtetohen si prova (tabulate, etj) lidhjet e Roni Shqiopës me Armando Pezakun,dhe Saimir Tahirit do te ishte shume e vyer per zberthimin e grupit te partizanve,me respekt.

Leni një përgjigje