Tag: zjarr

Tiranë, flakët pushtojnë një magazinë riciklimi

Një magazinë riciklimi është pushtuar nga zjarri. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm, rreth orës 4:50, në fshatin Arbane në Tiranë. Në vendngjarje kanë shkuar 3 mjete...

VIDEO/ Londër, tjetër zjarr përfshin bllokun e pallateve

Një zjarr i madh ka shpërthyer në një bllok banesash në lindje te Londrës, dhe dëshmitarët janë shprehur se shkak janë bërë panelet diellore. Çatia...

Temperaturat rriten, ja sa vatra të reja zjarri janë shkaktuar

Temperaturat janë ende shumë të larta dhe rreziku i zjarrit rritet. Përgjatë 24 orëve te fundit ka pasur 2 vatra zjarri në pyje në Dibër...

Kurbin, pakujdesia e banorëve shkakton 4 vatra zjarri

Pyjet e Kurbinit janë pushtuar mbrëmjen e kaluar nga 4 vatra zjarri. Sipas punonjësve të Bashkisë së Kurbinit, zjarri është shkaktuar nga pakujdesia e banorëve...

Vatrat e zjarrit pushtojnë vendin, ja dy qarqet më të prekur

Temperaturat e larta të ditëve të fundit kanë shkaktuar disa vatra zjarri në vend. Pikërisht për këtë situatë strukturat e Emergjencave Civile vijojnë të...

Zjarret “pushtojnë” vendin, 11 vatra zjarri në 24 orë

Rreth 11 vatra zjarri janë shfaqur gjatë 24 orëve të fundit në disa qarqe të vendit si Tiranë, Shkodër, Dibër, Fier, Berat dhe Elbasan. Shtabi...

Durrës, zjarr në “shtëpinë” e endacakëve, merr flakë dyqani

Një dyqan në katin e dyte të një pallati është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në Durrës, në zonën e "Vollgës", pak minuta më...

Zbardhen hetimet e zjarrit në Londër: Ja defekti që mori 80...

Më në fund është zbardhur shkaku i flakëve që përfshiu godinën 24 katëshe duke lënë 80 të vdekur. E gjithë kjo erdhi si pasojë e...

Portugali, zjarret pushtojnë pyjet, 39 viktima

Një zjarr masiv ka marrë 39 jetë njerëzish. Ngjarja e rëndë ndodhi në pyjet e Coimbras në juglindje të Portugalisë. Sipas mediave lokale të paktën...

VIDEO/ Londër, familjarët e viktimave të zjarrit pushtojnë minibashkinë: Vrasës të...

Familjarët e viktimave të zjarrit në Kullën Grenfell në Londrën Perëndimore kanë pushtuar minibashkinë e Kensingtonit dhe Çelsit pas tragjedisë që u ka marrë...