VIDEO/ Londër, familjarët e viktimave të zjarrit pushtojnë minibashkinë: Vrasës të mallkuar

Ndaje

Familjarët e viktimave të zjarrit në Kullën Grenfell në Londrën Perëndimore kanë pushtuar minibashkinë e Kensingtonit dhe Çelsit pas tragjedisë që u ka marrë jetën rreth 100 vetëve.
Ata u mblodhën sot për homazh, por homazhi përfundoi me protestë. Ata thërrisnin ndaj autoriteteve “Vrasës të mallkuar, frikacakë. Duam drejtësi”,- thërrisnin protestuesit dy ditë pas tragjedisë.
Ndërkohë, ende nuk janë identifikuar të gjithë viktimat dhe ende nuk është gjetur shkaku i vërtetë i tragjedisë.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje