Tag: ylli manjani

Ironia e ish-ministrit: “Mjekët që u përcollën në Itali me dajre,...

Nga Shqipëria u nisën dy ditë më parë një ekip prej 30 mjekësh dhe infermierësh, largimi i te cileve u trumpetua fort nga qeveria...

“Trafiku nuk dëmton aq sa stërkalat e një tështime në rrugë”,...

Ish-ministrit Ylli Manjanit nuk i duket me vend bllokimi i levizjes se mjeteve private. Sipas tij, me e deshme eshte nje qytetar (kalimtar) qe leviz...

Ironia e ish-ministrit: Po drejtuesve të shkollës “Udha e Shkronjave” do...

Para se te dilte vendimi per mbylljen e shkollave ne te gjithe vendin, shkolla 'Udha e Shkronjave' ne Tirane e mori kete vendim disa...

Ish-ministri flet pas “ultimatumit” të Metës: Tre rastet kur ndodh shpërndarja...

Pas deklaratës së fortë të Presidentit, Ilir Meta, që paralajmëroi dje shpërndarjen e Kuvendit, duke i lëne afat maxhorances deri më 15 mars, reagon...

Lirimi i Henri Çilit, ish-ministri: Respekt për gjyqtarin që delegjitimoi arrestin...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës së Përmetit, e cila liroi pedagogun e njohur Henri Çili, duke...

KOMENTI/ Nuk ka nevojë të jesh në ’45-ën për të kuptuar...

Nga Ylli Manjani Sigurisht që nuk jemi në vitin '45. Ndaj diktatura nuk ka se si të duket si ajo e atij viti. Pa dyshim që...

Ish-ministri: Vdiq republika kushtetuese shqiptare

Nga Ylli Manjani Nuk e di përse mu kujtua deklarata e Gramoz Ruçit ditën e votimeve moniste lokale. Ai tha në tekst "... Nuk ka...

“Opozita politike është institucioni i fundit që vendi të quhet demokraci”

Ish-ministri Ylli Manjani hedh dritë mbi atë që çdokush duhet te mendoje sa i përket opozitës së bashkuar. Manjani e quan insitutucionin e vetëm...

“Sa mirë që kemi minischengenin”, Ish-ministri ironizon: Kuron dhe kancerin, Rilindja...

Ish-ministri Ylli Manjani ka ironizuar te gjitha reagimet dhe deklaratat që janë bërë duke vendosur ne qender të vemendjes 'shengenin' ballkanik. Manjani e ironizon kete...

“Kjo është energjia pozitive”, Manjani: Mediat le të transmetojnë Kryeministrin kur...

Ish-ministri Ylli Manjani ka ironizuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama bërë ndaj mediave pas situatave me termetin. Teksa Rama i paralajmëroi dhe njeherë mediat duke...