Tag: vizite

VIDEO/Basha viziton një fasoneri në Vorë: Plani i Rimëkëmbjes anti-COVID nuk...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha theksoi edhe njëherë sot se Plani i Rimëkëmbjes Ekonomike nga pandemia, i prezantuar dje, nuk është programi elektoral i...

VIDEO/Qytetari i paralizuar 9 muaj pas tërmetit: Jam në borxhe deri...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Dorjan Teliti ishte në Shijak ku u ndal tek banesa e rrënuar nga tërmeti e shteasit Rasim Shahini, banor i...

Basha vijon takimet: Produktet e fermerëve në Divjakë po groposen, Ramavirusi...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shkuar këtë të shtunë në Divjakë dhe Karbunarë, ku ka zhvilluar takime me banorët dhe fermerët, me...

FOTO/Kush po qëndron në kavalishencën e kthyer në karantinë, vizita e...

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta, i shoqëruar nga Këshilltari i Tij për Sigurinë Kombëtare, z.Bahri Shaqiri dhe Zëvendësministri i Mbrojtjes, z.Petro Koçi vizitoi...

“Post-tërmeti”/Banorët denoncojnë tek Basha: Kanë futur në listë të zezë ata...

Në fshatin Hamallaj të Durrësit, janë mbi rreth 250 shtëpi, pothuajse të gjitha të dëmtuara nga tërmeti, por shteti është inekzistent. Megjithëse është një...

FOTO/Aktori i famshëm francez Gérard Depardieu në Gjirokastër, vlerësohet me “Çelësin...

Një surprizë e këndshme nga aktori i famshëm francez, Gérard Depardieu, i cili ndodhet prej dy ditësh në Gjirokastër dhe arsyeja e vizitës së...

Ishte i prerë dhe i vendosur për negociatat, Macron vizitë blic...

Presidenti francez Emanuel Makron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin e tij publik pas bllokimit të hapjes së...

Kryeministri Rama vizitë jozyrtare në Turqi, shikoni kë takoi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë jozyrtare në Turqi, ku është takuar me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan. Lajmi është bërë i ditur nga...

Lajmi nga Dacic: Trump viziton së shpejti Serbinë

Ivica Daçiç ka dhene sot një informacion të ri. Ai ka bere me dije se do te ketë vizitë nga Donald Trump në Beograd...

Do të pritet me protesta në Tiranë, Vuçiç para takimit: Më...

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka paralajmëruar sot një protestë kundër ardhjes së presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç dhe atij nga Bosnja Milorad Dodik në...