Tag: viti i ri

VIDEO/Shembet ura në Moskë, 13 të plagosur

Një urë për këmbësorë afër një sheshi të akullt u rrëzua gjatë festimeve të Vitit të Ri në Gorky Park, Moskë, duke lënë 13...

Stresi uron Vitin e Ri pranë oxhakut: “U përballa me sfida,...

Një 2018 e vështirë padyshim ishte dhe për këngëtarin Arkimed Lushaj, i njohur si  Stresi. Stresi ndodhet në burg nën akuzën e armëmbajtjes pa lejë,...

‘Nuk do të dorëzohem…’ Stresi i mbushur plot me shpresë...

Një 2018 e vështirë padyshim ishte dhe për këngëtarin Arkimed Lushaj, i njohur si  Stresi. Stresi ndodhet në burg nën akuzën e armëmbajtjes pa lejë,...

Festa e Vitit të Ri kthehet në tragjedi, shqiptari vret gruan...

Në orët e para të vitit 2019, konkretisht në 00:30, ka ndodhur një tragjedi në një familje nga komuna e Gjilanit. Burri ka vrarë aksidentalisht...

2019 nis me ngrica dhe temperatura nën zero

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Jon e cila po ifluencon në territorin e Shqipërisë...

VIDEO/’Dua t’i lë pengjet e mia pas…’ mesazhi i Flori Mumajesit...

Këngëtari Flori Mumajesi ka pritur rrezet e para të ditës së sotme, 1 Janar, për të dhënë një mesazh të qartë për të gjithë...

DETAJE/Sherr në lokal, plagoset i riu në Fier

Nata e ndërrimit të viteve u shoqërua dhe me incidente, të cilat nuk kanë patur pasoja të rënda fatmirësisht. Mësohet se një 31-vjecar është paraqitur...

2019 u prit me kallash në këtë zonë të Shqipërisë

Shqiptarët i hapën dyert për 2019 ku disa zgjodhën të festojnë jashtë, disa në familje me sofrën shtruar e disa të tjerë zgjedhin mënyra...

Supriza për fëmijët në pediatrinë e Shkodrës

Organizata jo qeveritare "Eko mendje" i ka ardhur i ka ofruar momente gëzimi fëmijëve në pediatrinë e Spitalit të Shkodrës. "Sonte ishim me Babagjyshin, elfin...

Viti i Ri, 5 këshilla të thjeshta dhe njerëzore për gratë,...

5 këshilla të thjeshta dhe njerëzore  për gratë, burrat, e të rinjtë për Vitin e Ri sepse na mbyten shkrimet politiko- akademike, të mençurit...