Tag: unaza

LAJM I FUNDIT/ “Unaza e Re”, lirohen protestuesit e arrestuar dhe...

Gjykata e Tiranës ka liruar 10 protestuesit e arrestuar në lidhje me protestën e Unazës së Re, mes tyre edhe ish-deputeti i PD-së Klevis...

Marrëveshja me banorët e Unazës së Re, PD angazhohet për rishikim...

Partia Demokratike ka firmosur me banorët e Unazës së Re një kontratë, ku shprehet mbështetja e opozitës për protestën e këtyre banorëve në mbrojtje...

LAJM I FUNDIT/Përplasje tek Krimet e Rënda, arrestohen protestues të Astirit

Situatë e tensionuar është raportuar tek Gjykata e Tiranës ku pritet të jepet masa për dy të ndaluarit, banorë të Unazës së Re. Nga informacionet...

VIDEO/Përplasje të dhunshme, policia merr me forcë banorët e Unazës, shoqërohet...

Përplasje të forta po ndodhin në zonën e Astirit, aty ku policia ka zbarkuar prej disa orësh. Banorët kanë protestuar si normalisht duke mos lejuar...

VIDEO/’Ik nga Shqipëria’ banorët e Unazës së Re thirrje kundër kryeminsitrit...

Banorët e Unazës së Re kanë dalë në protestë sërish ditën e sotme duke hyrë kështu në ditën e 89. Dhe pse kushtet atmosferike janë...

VIDEO/PD: Fituesi i tenderit për Unazën, sërish një klient tjetër i...

Partia Demokratike ka zbuluar se sërish ka një fitues të paracaktuar për ritenderimin për Unazën e Re. Kur ditën e sotme pritet hapja e ofertave...

VIDEO/’Do kesh fundin e diktatorëve’, banorët e Unazës së Re mesazh...

Banorët e Unazës së Re vazhdojnë dhe sot në ditën e 69 të protestës së tyre. Këtë herë ata kanë adresuar mesazhe të forta kundër...

VIDEO/PD për Veliajn: Roli si budalla dhe paditë politike nuk të...

'Përse ai firmosi planin që zhvendos lumin e Lanës'? Kjo ka qënë pyetja që zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa i drejton kryetarit të...

Fitorja e radhës për banorët e Unazës, lirohet protestuesi i arrestuar

Dorian Protoduari është i lirë sot, pas disa ditësh në burg. Bëhet fjalë për të riun, banor i Unazës së Re, më aktivi i...

VIDEO/Modeli i propozon të dashurës jo me një, por me...

Propozimet për martesë janë gjithmonë momentet më të veçanta në jetë, sidomos kur përgjigja e shumëpritur është një PO! Por  për të shkuar deri në...