Tag: unaza

Mashtrimi me tenderin, Prokuroria nis hetimet për projektin e Unazës së...

Pasi ARRSH pezulloi punimet në lotin e parë, ka ardhur dhe reagimi nga Prokuroria e Tiranës. Menjëherë pas publikimit të dokumentave zyrtarë në emisionin '...

FOTO/Shifra dhe të dhëna, ja kostoja e vërtetë e Unazës së...

Banorët e Astirit kanë hyrë në ditën e 24 të protestës së tyre kundrejt projektit të Unazës së Re, duke kundërshtuar zbatimin e tij i cili parashikon...

Basha: Krimi po mbulon vendin, Rama sulmon ata që i rrezikojnë...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar sonte duke akuzuar Ramën se e ka lëshuar vendin në dorë të krimit ndërsa ka vendosur gjithë...

Shkatërrimi i ndërtesave tek ‘Unaza e re’, 4 faktet që zbulojnë...

Banorët e zonës afër Unazës së Re, kanë disa ditë që vijojnë me protesta, për shkak se plani i ri i Bashkisë rrezikon ti...

Prishja e banesave te ”Unaza e Re”, ku është zhdukur Lali...

Pesë institucione publike u bashkuan në një dalje publike për të bindur banorët e Unazës së Re në Tiranë se shkatërrimi i pronave dhe...