Tag: udhezimi

Publikohet udhëzimi i MSH për hapjen e kinemave, çfarë lejohet dhe...

Mediat kane zbuluar detaje nga udhezimi i Ministrise lidhur me hapjen e sallave te kinemave, te cilat ishin prej disa muajsh te mbyllura. Sipas MSH,...

Aplikimi për lotarinë amerikane, ambasada i rikujton qytetarëve një udhëzim të...

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë këtë të mërkurë ku kanë kaluar 7 ditë nga fillimi i aplikimit të litarisë amerikane publikon një tjetër udhëzim...

Besa Shahini përcakton tani dhe lëvizjen brenda shkollës, publikon videon me...

Pak ditë më parë Ministria e Arsimit publikoi një video ku tregonte mënyrën se si do të hyjnë nxënësit në shkolla dhe si do...

Rihapja e shkollave/Rama ngarkon me përgjegjësi drejtorët e Arsimit: Ta bëni...

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një mesazh të qartë dhe të prerë drejtuesve të arsimit teksa shume pak dite na ndajne nga rifillimi...

FOTO/Deputeti konservator britanik përshëndet vendimin për përzgjedhjen e kandidatëve: Risi modernizuese...

Alex Shelbroooke, deputeti konservator britanik përshëndet procesin e brendshëm te perzgjedhjes se kandidaturave për deputetë të Partisë Demokratike. Me anë të një postimi në Twitter,...

Udhëzimi i plotë i PD-së me 4 fazat e procesit, kushtet...

Partia Demokratike fillon nga sot përzgjedhjen e kandidateve për deputetë, duke shënuar kështu de facto edhe nisjen e fushatës elektorale. Kryesia e Partisë Demokratike...

Udhëzimi i Bashës për ish-deputetët: Takoni të prekurit nga tërmeti, por...

Në situata të tilla, politikanët janë të parët që nuk duhet të perfitojnë për të marrë vemendje, por duhet të punohet intesivisht per te...

UDHËZIMI/ Arta Marku firmos për krijimin e seksioneve të posaçme,...

Një ditë më parë, kryeprokurorja Arta Marku ka firmosur Udhëzimin, “Për krijimin e seksioneve të posaçme”. Nëpërmjet udhëzimit ajo përcakton edhe organizimin dhe përbërjen e...