Aplikimi për lotarinë amerikane, ambasada i rikujton qytetarëve një udhëzim të rëndësishëm

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë këtë të mërkurë ku kanë kaluar 7 ditë nga fillimi i aplikimit të litarisë amerikane publikon një tjetër udhëzim për të gjithë aplikuesit.

Sipas një postimi të postuar në Facebook, ambasada njofton të interesuarit që pas aplikimit të ruajnë numrin e tyre të konfirmimit në mënyrë të tillë që më pas kur të dalin përgjigjet, të kontrollojnë statusin e tyre.

“Po planifikoni të aplikoni për Lotarinë Amerikane 2022? Ruani numrin tuaj të konfirmimit. Do t’ju duhet për të kontrolluar statusin e aplikimit tuaj. Lexoni udhëzimet e plota këtu: http://ow.ly/gfK650BFqrt”, shkruan ambasada.

Ndërkohë regjistrimet për programin e Lotarisë Amerikane 2020 do të jenë të hapura nga data 7 tetor 2020 deri më 10 nëntor.

https://www.facebook.com/usembassytirana/posts/10157761523380838

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje