Tag: trafiku

SKEMA/Kush është “koka” e kartelit më të madh shqiptar të kokainës,...

Dritan Rexhepi është personi në krye të kartelit më të madh shqiptar të drogës, që u shkatërrua sot pas një operacioni ndërkombëtar, që u...

Trafiku i klandestinëve, çfarë vendosi gjykata për zinxhirin drejtues të Drejtorisë...

Pas skandalit të trafikimit të emigrantëve nga Lindja e Mesme, pas të cilit u arrestua Drejtoresha e Drejtorisë Rajonale të Kufirit e Migracionit, Tiranë,...

Vijon lirshëm trafiku i drogës, sekuestrohen 38 kg heroinë në portin...

Lehtësimi i masave të lëvizjes ka rikthyer në punë edhe trafikun e drogës.Policia kufitare ka sekuestruar në portin e Durrësit 68 pako me lëndë...

Rinisin shembjet e banesave në Astir, banorët dhe kalimtarët të acaruar:...

Mengjesin e sotëm ka rinisur puna per shembjen e disa objekteve te tjera në zonën e “Astirit” në Tiranë. Ndërkaq ka patur një revoltë që...

Punime tek “Mbikalimi Kasharit – Rinas”, ja si devijohet trafiku në...

Autoriteti rrugor shqiptar ka njoftuar se këtë të shtunë do të ketë punime në aksin “Mbikalimi i Kasharit-Rinas”. “Nga ora 9:00-17:00 në aksin "Mbikalimi Kasharit...

FOTO/Megaoperacioni antidrogë, kush janë 21 shqiptarët e arrestuar

Dje Prokuroria shqiptare në bashkëpunim me prokurorinë Italiane, përgjatë dy vitesh hetime intensive arritën të godisnin katër grupe kriminale, ndërsa në pranga përfunduan 27...

Punime në autostradën Tiranë-Durrës, si do të devijohet trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar së fundmi njofton për devijimin e trafikut në disa segmente të autostradës Tiranë-Durrës. ''Në segmentin rrugor Tiranë-Durrës, tek CityPark dhe Ford për...

Ramës s’i pëlqejnë pyetjet për trafik droge, “i jep mend” gazetarit...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median austriake profil.at, ku ka folur rreth euro-integrimeve të Shqipërisë. “Nëse Shqipëria ndihmon BE kundër ngritjes së forcave anti-europiane...

SKEMA/ Trafiku kalndestin, ja si shkonin shqiptarët drejt SHBA-së, Britanisë e...

Policia e Shtetit ka publikuar sot skemën e plotë të trafikimit të 1 mijë shqiptarëve nga Shqipëria, drejt vendeve të BE-së me destinacion final...

SKEMA/ Linja e klandestinëve në Shqipëri, “peshqit e mëdhenj” i shpëtojnë...

Kapja e 19 shtetasve sirianë, të cilët po tentonin të kalonin nëpërmjet kufirit të gjelbër drejt Malit të Zi tregon se në Shqipëri ekzistojnë...