Tag: shtator

Horoskopi, 17 shtator 2019/ Dhe yjet rrinë…, e flasin për Ju!

Dashi Do jeni me te hapur se kurrë gjate kësaj dite dhe do provoni eksperienca te reja me atë qe keni ne krah. Do jeni...

Surprizat e motit, ja si do të vijojnë temperaturat në muajin...

Me gjithë luhatjen e kushteve të motit, shtatori do të jetë një muaj shumë më i ngrohtë se një fillim-vjeshte. Ditët e para të shtatorit...

Ja si do të jenë temperaturat në dy javët e para...

Gushti do të mbyllet me temperatura të larta. Por në të njëjtat vlera pritet të jenë edhe dy javët e para të shtatorit, ku...

Temperaturat përvëluese do të vazhdojnë edhe në muajin shtator

Sipas parashikimit të sinoptikanëve, deri në mbyllje të kësaj fundjave, përreth gjithë territorit të vendit do të shënohen temperatura që arrijnë si vlerë maksimale...

Plazh edhe në shtator, shikoni si do të jenë temperaturat

Me gjithë freskimin e lehtë të motit në ditët e para të tij, shtatori dhe gjithë vjeshta, vijojnë me temperatura të larta. Muaji shtator do...

PD vjen me plan në shtator, Basha tregon 8 masat kryesore

PD ka njoftusr se ka një plan kombëtar në shtator kundër krimit dhe pastrimit të parave. Lideri demokrat tregoi 8 masat kryesore për gjurmimin...

Rritet numri i bizneseve të mbyllura, shkaqet kryesore që sollën pezullimin...

Numri i bizneseve që kaluan në status pasiv, pra që kanë pezulluar aktivitetin e tyre, u rrit me 2.3 herë në krahasim me shtatorin...

Nga sot ulen ndjeshëm temperaturat, në disa vende do të arrijnë...

Ashtu siç ishte parashikuar prej ditësh, sot pritet të ulen në mënyrë të theksuar temperaturat në të gjithë vendin. Duke iu referuar Meteoalb, temperaturat ulen...

Muaji shtator si në verë, ja si do të jenë temperaturat...

Ditët e para të shtatorit kanë qënë të nxehta dhe me një mot kryesisht të qëndrueshëm. Në të njëjtën linjë, do të vazhdojë dhe për...

FOTO/Luhatje të motit, zonat ku do të bjerë shi dhe do...

Këtë të dielë priten thjellime dhe vranësira të shpeshta. Kryesisht shirat do të jenë mbizotërues në Veri dhe në Zonat Lindore, përgjatë pjesës së...