Plazh edhe në shtator, shikoni si do të jenë temperaturat

Me gjithë freskimin e lehtë të motit në ditët e para të tij, shtatori dhe gjithë vjeshta, vijojnë me temperatura të larta.

Muaji shtator do të ketë ditë ku temperaturat do shënojnë rreth 30°C, më të shpeshta në gjysmën e parë të tij.

Ndërsa, nga pikëpamja e reshjeve, shtatori vijon në kushtet e thatësirës duke përjashtuar, reshje të përkohshme kryesisht në zonat malore.

Reshjet tipike të vjeshtës priten të vijnë në tetor – nëntor, dhe kryesisht në trajtën e stuhive me reshje intensive.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje