Tag: shofere

Si të shmangen aksidentet rrugore në vend, ministri Lleshaj propozon testin...

Aksidentet rrugore mbeten problem në vendin tonë, dhe ndaj kjo teme mbi sigurine rrugore bëri bashkë  Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, ministren e Infrastrukturës,...

Shoferë që ‘fluturojnë’ me shpejtësi nëpër rrugët e Tiranës, Policia arreston...

Policia Rrugore ka patrulluar dhe filmuar live, automjetet që kalonin në rrugën interurbane Tiranë-Durrës mbrëmjen e 3 janarit deri në orën 1 të ditës...

VIDEO/Pa patentë dhe të dehur në timon, 21 shoferë të arrestuar...

Policia vazhdon ende me "dorë të hekurt" ndaj shoferëve dhe atyre që nuk zbatojnë rregullat e qarkullimit. Të paktën 21 drejtues mjetesh janë arrestuar nga...

VIDEO/Policia Rrugore nuk toleron aspak: 22 shoferë në pranga, 94 patenta...

Ashtu si çdo fundjavë, Policia Rrugore ka "rënduar" dorë, duke arrestuar 22 shoferë në të gjithë vendin, ka pezulluar 94 leje drejtimi dhe ka vendosur...

VIDEO/Gjobat vihen dhe nga denoncimet e qytetarëve, shoferët të jenë të...

Rreth 22 shoferë janë ndëshkuar pasi janë konstatuar dhe denoncuar nga qytetarët për shkelje të ndryshme të rregullave të qarkullimit rrugor. Policia njofton se në...

VIDEO/Policia bën bilancin: Çfarë ndodh në rrugët e kryeqytetit

Policia Rrugore e Tiranës ka bere publike nje plan për mjetet ne menyre qe te parandalohen aksidentet. Nderkohe ka bere me dije dhe te...

VIDEO/’Festoni, por respektoni rregullat’, policia rrugore ka një mesazh për shoferët

Të premtet janë gjithmonë dita kur njerëzit lëshojnë veten e tyre pas një jave të lodhshme pune duke vendosur të argëtohen në lokale apo...

VIDEO/Policia rrugore aksion në Fier, 7 shoferë të arrestuar

Shtatë persona janë arrestuar nga policia në Fier pasi janë kapur duke drejtuar makinat pa leje drejtimi. Arrestimi i tyre është kryer pas kontrolleve...

Ministria e Jashtme britanike apel shtetasve të saj: Kujdes në Shqipëri,...

Mbi 80,000 shtetas britanikë vizitojnë Shqipërinë çdo vit, sipas të dhënave të zyrës së Ministrisë së Jashtme britanike. Shumica e vizitave janë pa probleme,...

Nuk ka patenta për shoferët e rinj, ja shkaku dhe sa...

Kush ka aplikuar për të rinovuar apo për të marrë për herën të parë lejen e drejtimit do të duhet të presë të paktën...