Tag: rruget

DETAJE/ Protesta e opozitës nesër, ja rrugët dhe sheshet që policia...

Policia e Shtetit ka bërë të ditur se do të bllokojë nesër disa prej rrugëve kryesore në Tiranë, për protestën e opozitës. Sipas njoftimit zyrtar...

DETAJE/ Reshjet e borës në Dibër, policia: Ja cilat akse janë...

Si pasojë e reshjeve të dëborës të rëna gjatë orëve të natës në Qarkun e Dibrës në disa akse rrugore rurale ka prezencë të...

Festat e fundvitit, ja rrugët e Tiranës ku ndalohet qarkullimi i...

Për shkak të fluksit të shtuar dhe ngarkesës që krijohet në trafik me rastin e festave të fundvitit, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...

10 FAKTE/ Trafiku i drogave në BE, rrugët ballkanike të heroinës...

Pavarësisht rënies së përdorimit, tregu i heroinës gjeneron të ardhura të konsiderueshme, duke trafikuar sasi të mëdha në Evropë. Në raportin e Europol, thuhet se...

SITUATA/ Policia Rrugore: Ja akset rrugore të bllokuara

Nisur nga situata meteorologjike e 24 oreve te fundit, me qellim informimin mbi kalueshmerine e akseve, Drejtoria e Policise Rrugore ju informon: Akset rrugore kryesisht...

Mjegulla mbulon veriun

Është kthyer në një fenomen i përditshëm mjegulla në zonën e veriut. Ajo mbulon fushëpamjen në orët e para të mëngjesit por edhe në...

Rama ironi me deputetin e PS: Rrugët janë si kostumi, mëngët...

Edhe në fjalën e mbajtur para dibranëve sot, Edi Rama nuk ka hequr dorë nga ironitë dhe krahasimet për të ulur vlerën e projekteve...

Dyndje për pushime, ja si është situata e trafikut sot në...

Të gjithë shqiptarët kanë marrë pushimet dhe janë bërë gati për pushime. Por fluksi i madh i makinave dhe nisja për në qytetet bregdetare,...

Tiranë, vjen panairi i supermakinave “Gumball 3000”, ja rrugët që do...

Sot në sheshin Nënë Tereza duke filluar nga ora 20:00, do të zhvillohet panairi i karvan i automjeteve Gumball 3000. Për sigurimin e rendit Policia...

NJOFTIM/ PD mbyll fushatën elektorale, ja segmentët rrugorë që do të...

Më datë 23.06.2017, për shkak të mbylljes së fushatës elektorale të Subjektit Politik Partia Demokratike, duke filluar nga ora 17:00, deri në përfundim të...