Tag: rruget

Denoncimi: Nuk ndalon së vjedhuri, Rama fut në xhep 200 mln...

Ish-deputeti Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka denoncuar dhënien me koncension të rrugëve të cilat do ti kushtojnë shqiptarve miliona. Ish-deputeti shprehet se në kohën kur...

“Kërkohen sakrifica”, Paloka sqaron skeptikët për bllokimin e rrugëve: Nuk...

Nënkryetari i PD, Edi  Paloka ka sqaruar të gjithë qytetarët lidhur me protestat që opozita po vijon të mbajë prej javësh. Në një postim në...

Rruget e investuara nga qeveria kushtojne me shtrenjte se rruget me...

Prej vitesh ekziston një praktikë ku rrugët e ndërtuara me fonde të brendshme kushtojnë shumë herë më tepër se njëjta kategori rrugë e ndërtuar...

Temperatura të ulëta dhe ngrica, ARRSH: Përdoni zinxhirët për këto akse

Temperaturat e ulëta kanë sjellë probleme në akse rrugore, pavarësisht se bora ka ndaluar së rëni. ARRSH ka dhënë një tjetër informacion lidhur me akset...

Borë dhe ngrica, ja situata deri në mesditë – Akset e...

Reshjet e bores qe kane pushtuar se fundi vendin vazhdojne te shkaktojne probleme ne shume akse rrugore ne vend. ARRSH jep informacion per kalueshmerine ne...

Shqipëria nën pushtetin e borës e ngricave – Rrugë të pakalueshme,...

Pothuajse në gjithë vendin ka patur reshje të borës. Rrugët kryesore janë të kalueshme, por ato rurale mbetën të bllokuara. Nga ana tjetër, shume...

Rikthehet bora, ja situata e rrugëve në të gjithë vendin

Moti i keq me reshje të dendura dëbore dhe shiu ka përfshirë pothuajse të gjithë vendin. Nga njoftimi i strukturave që janë të ngarkuara...

EMERGJENCAT CIVILE/ Moti i keq shirat bora dhe gjendja e akseve...

Emergjencat Civile kanë dhënë informacion sa i përket situatës në të gjithë vendin për shkak të motit të keq. Sasia më e madhe e...

Dosja e drejtorëve të Rrugëve, nën hetim edhe një ish-ministër?!

Dosja e rrugëve për të cilat deri tani janë arrestuar në dy çështje të ndryshme Dashamir Xhika, Andi Toma dhe 11 persona të tjerë,...

HARTA/ Kamza dhe Paskuqani, kantiere ndërtimi, ja rrugët e reja që...

Së paku prej vitin 2007, qyteti i Kamzës ka pësuar ndryshim rrënjësor në infrastrukturën rrugore ku Bashkia e drejtuar nga kryebashkiaku Xhelal Mziu ka...