Tag: rruga

Koncesioni Milot-Fier, kosto marramëndëse rreth 420 mln euro më shumë...

Qeveria e Shqipërisë shpalli dhënien me koncesion kundrejt pagesës të aksit të qendrës, Milot-Kashar -Fier (Lekaj) pjesë e autostradës Adriatiko- Joniane, me një vlerë...

FOTO/Bllokimi i qarkullimit nga Elbasani në Tiranë, ish-deputeti: Regjimi kërkon oksigjen...

Rrethrrotulimi i Bradesheshit vijon te jete i bllokuar per qytetaret qe duan te kalojne dhe pse sipas vendimit te djeshem, levizja e automjeteve duhet...

Nga sot lëvizja e automjeteve pa autorizime, por policia bllokon rrugën...

Prej ditës së djeshme autostrada Elbasan-Tiranë vazhdon të jetë e bllokuar. Në rrethrrotullimin e Bradasheshit forcat e policisë janë vendosur dhe drejtojnë të gjithë automjetet...

ARRSH e vendosur: Nis punimet në Unazën e Re, ku do...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se së shpejti do të nisin punimet në Unazën e Re pikërisht aty banorët po protestojnë prej dy vjetësh...

Dhënia me PPP e rrugës Orikum-Dukat, ish-deputeti tregon shifrën nëse tenderi...

Ish deputeti i PD Agron Shehaj në një analizë faktesh dhe të dhënash për rehabilitimin e rrugës Orikum-Dukat, thotë se nëse tenderi për të...

Bora ia shtron në Qafën e Llogarasë, rruga e pakalueshme

Reshjet e dendura të shiut gjatë dy ditëve të fundit i lanë vendit atyre të dëborës në Qafën e Llogorasë. Bora nisi pasditen e së...

Bllokohet sërish rruga nacionale Librazhd-Elbasan, masiv gurë dhe dherash bllokojnë qarkullimin

Ndonëse u desh një vit per te riparuar dëmin që lanë shirat e kaluar, sërish ka bllokim te rruga në aksin Librazhd-Elbasan për shkak...

Katrahura në PPP e Milot-Balldren, KLSH: Falsifikime dhe zero investime nga...

Të dhënat për kontratën koncesionare me Partneritet -Publik -Privat për ndërtimin e rrugës, Milot -Balldren nga kompania ANK janë falsifikuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit...

VIDEO/Shpejtësi 204 km/h në rrugën Tiranë-Elbasan, momenti kur policia ndalon mjetin...

Policia Rrugore ka monitoruar me radar aksion Tiranë-Elbasan. Prej orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme (13 nëntor) e deri në orën 00:30, janë pezulluar...

Rregulla të reja nga Janari, pesë kategoritë e makinave që nuk...

Nga janari i vitit të ardhshëm, kategorisë së makinave për të cilat nuk do të paguhen taksa do t’i shtohet një kategori e re,...