Tag: rruga

Arrestohet siriani pas sherrit në ish-bllok, detajet e aksioneve të fundit...

Një ngjarje e rëndë ndodhi gjatë mbrëmjes së djeshme në zonën e “ish-Bllokut” në Tiranë. Policia bën me dije se ka arrestuar një 22-vjeçar...

Pamje të rënda nga Durrësi/Shoferi lidh dhe tërheq zvarrë qenin në...

Disa foto jo normale janë publikuar së fundmi ku duket një qen i cili është lidhur dhe tërhiqet zvarrë nga një makinë në Durrës. Mjeti...

“Rama mburret me rrugën e filluar nga qeveria Berisha”, Ish-kryeministri zbulon...

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, inspektuan se fundmi punimet në kantierin e ndërtimit të aksit Delvinë-Kardhiq, nje rruge...

“Vjedhja skandaloze me Milot-Fier”, PD ndalet në aksin e njohur: Qytetarët...

I ndodhur ne nje aks rrugor pranë Rrogozhinë, ku do të kalojë rruga e re Milot Fier, Ervin Minarolli denoncoi fort ndertimin e kesaj...

Koncensioni Milot-Fier/Ish-deputetja zbulon fituesin e paracaktuar: Ja cila është firma që...

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook lidhur koncesionin për rrugën Milot-Fier. Në postimin e saj Tabaku shkruan...

Qeveria hap tenderin për koncesionin 4 miliardë euro të rrugës Milot-Fier

Qeveria shqiptare ka bërë thirrje për operatorë ekonomikë që duhet të jenë të interesuar të investojnë afro 1.2 miliardë euro për të realizuar të...

“Vjedhja më e madhe”, PD reagon për rrugën Milot-Fier: 20 mln...

Partia Demokratike reagon serish per koncesionin Milot Fier, te cilen e kane quajtur vjedhjen e radhes. Nga Thumana, Dorian Teliti shprehet se vjedhja 1.2 miliard...

“Milot – Fier projekt fantazmë, tenderi nuk ekziston”, PD: 4 pyetjet...

PD ka reaguar sot përmes ish deputetit Enkelejd Alibeaj lidhur me projektin e rrugës Milot – Fier, të prezantuar javën e kaluar nga qeveria. Ndërsa...

“Milot-Fier vjedhje e madhe”, PD: Balluku dhe Rama 6 fishuan koston...

Partia Demokratike ka vijuar akuzat në drejtim të qeverisë në lidhje me koncesionin e rrugës Milot-Fier. Në një dalje publike nga selia blu, Ervin...

Koncesioni Milot-Fier, kosto marramëndëse rreth 420 mln euro më shumë...

Qeveria e Shqipërisë shpalli dhënien me koncesion kundrejt pagesës të aksit të qendrës, Milot-Kashar -Fier (Lekaj) pjesë e autostradës Adriatiko- Joniane, me një vlerë...