Tag: rruga

“Orikum-Palasë”/Bllokohet për një javë lëvizja e mjeteve, policia njoftim: Zgjidhni rrugë...

Segmenti rrugor Orikum-Palasë do jetë i bllokuar për të gjitha llojet e mjeteve nga sot në orën 21:00 deri nesër në orën 05:00 të...

Përplasen fort 3 makina në Elbasan, disa të plagosur, humb jetën...

4 të plagosur kanë mbetur pas përplasjes së tre makinave në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash. Gjithashtu raportohet se një e re ka...

Ministrja anulon tenderin, mbetet përgjysmë një ndër rrugët më të rëndësishme...

Ndërtimi i rrugës Kardhiq-Delvinë është më rëndësi të madhe, por pavarësisht kësaj, mësohet se është anuluar ndërtimi i lotit të 7 të saj. Kjo...

Taksa e re për tonazhin te “Rruga e Kombit”?! Përplasje mes...

Përveç taksës së vendosur prej kohësh, përdoruesve të Rrugës së Kombit do t’iu duhet të përballen me një tjetër përvojë, dhe është fjala për...

Taksë tjetër në Rrugën e Kombit në shtator?

Përveç taksës së vendosur prej kohësh, përdoruesve të Rrugës së Kombit do t’iu duhet të përballen me një tjetër përvojë, dhe është fjala për...

VIDEO/Rama shton listën e premtimeve, plani i tij i ardhshëm në...

Kryeministri Edi Rama ka bërë një tjetër premtim, teksa ende nuk ka përfunduar së kryeri ato të parat. Teksa uron një javë të mbarë, ai...

Kujdes në rrugën e Llogarasë, hidhet vaj dhe naftë që të...

Nëse keni ndërmend të udhëtoni drejt Jugut, ka lajmë jo të mira qe vijnë prej aty. Përpos çmimeve të larta që pushuesit detyrohen të...

DOKUMENTI/Shehaj zbulon vlerën “e çmendur” për Millot-Balldrën: Prokuroria të nisë hetimet

Kontratat për rrugën Millot-Balldrën janë denoncuar shpeshherë nga opozita, duke e cilësuar si korruptiv dhe vjedhje e radhës nga Kryeministri Rama. Agron Shehaj, ish-deputeti i...

By passi i Fierit/Si po ndërtohen 22 km autostradë me 2.7...

Ndërtimi i by pasit të Fierit është një histori e komplikuar si shumica e investimeve publike në Shqipëri, por punimet në 22 kilometrat e...

Një tjetër shifër tronditëse për rrugët, Bypassi i Tepelenës kapërcen imagjinatën

Ish-deputeti Tritan Shehu i është referuar një tjetër skandali të qeverisë, lidhur me kontratat e rrugëve. Sipas informacioneve që ish-deputeti disponon, By pass i...