Tag: prokuroria

Ngecin hetimet për Qazim Sejdinin dhe familjarët e tij, Kryeprokurorja e...

Kryeprokurorja Arta Marku largon dhe kreun e prokurorisë së Elbasanit Dritan Gina. Prokurori Gina, u emërua në këtë post në 3 nëntor 2016 nga...

Prokuroria ka 2 ditë kohë për mandatin e deputetëve, Marku shkarkoi...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve refuzoi të hiqte mandatin sot edhe për deputetin e PDIU, Aqif Rakipi duke i kërkuar prokurirsë një dosje të më...

YLLI DYLGJERI/Te jemi esell kur te vije SPAK dhe prokuroria

Lajmërim, duhet të jemi esëll! CC - Në vëmëndje të të gjithë individëve  që janë Objekt i Vettingut dhe SPAK.  Këtë festë, Nata e...

Gjykata urdhër Prokurorisë: Regjistro dhe heto skandalin e byzylykëve në burgje

Gjykata e Tiranës ka urdhëruar sot Prokurorinë e Tiranës që të regjistrojë procedimin penal për çështjen e byzylykëve elektronike, për të dënuarit, pas ankimit...

Skandali i byzylykëve, Gjonaj: Apeluam vendimin, besojmë se ka prova

Një ditë pasi Prokuroria e Tiranës vendosi mosfillimin e hetimeve për skandalin e byzylykëve të mbikëqyrjes elektronike që përdoret për të dënuarit, Ministrja e...

Pezullimi i gjyqtarëve të Durrësit, pas dështimit në gjykatë, Krimet e...

Prokurorët e Krimeve të Rënda i kërkojnë Këshillit të Lartë të Drejtësisë të mblidhet e të pezullojë nga detyra gjyqtarët e Apelit, Kliton Spahiu,...

DETAJE/ Dosja “Habilaj”, procesi vazhdon, Prokuroria e Catanias po heton disa...

Prokuroria e Catanias ka përfunduar të ashtuquajturat hetime paraprake për 15 të hetuar të grupit të drejtuar nga Moisi Habilaj dhe Antonino Riela. Por...

EMRAT & FOTO/ Hetimet ndaj Habiljave, Prokuroria e Catanias mbyll hetimet

Prokuroria e Katanias ka formalizuar mbylljen e hetimeve paraprake ndaj disa personave të vënë nënë hetim në kuadër të operacionit "Rosa dei venti", i...

DETAJE/ Ja kur do të pyetet Saimir Tahiri në Prokurori

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pritet që të japë dëshminë e tij zyrtare përpara prokurorëve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Sipas asaj që zbulon...

SKANDAL/ Elbasan, goditja e makinës së policisë, Krimet e Rënda ping-pong...

Shfryhet dosja e ngjarjes së 18 shtatorit në Elbasan, ku makina e nëndrejtorit të policisë së këtij qarku u godit nga një mjet i...