Tag: prokuroria

DETAJE/ Ja kur do të pyetet Saimir Tahiri në Prokurori

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pritet që të japë dëshminë e tij zyrtare përpara prokurorëve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Sipas asaj që zbulon...

SKANDAL/ Elbasan, goditja e makinës së policisë, Krimet e Rënda ping-pong...

Shfryhet dosja e ngjarjes së 18 shtatorit në Elbasan, ku makina e nëndrejtorit të policisë së këtij qarku u godit nga një mjet i...

Mashtrimi me dëmshpërblimet e përmbytjeve të vitit 2015, Prokuroria nis verifikimet

Prokuroria e Tiranës do të nisë verifikimet edhe për dëmshpërblimet e përmbytjeve të vitit 2015. Kjo pasi kallëzime të reja kanë ardhur nga biznese...

PËRMBYTJET/ Shkatërrimi i pronave e bizneseve, 4 prokurori nisin hetimet

Katër prokuroritë e rretheve, Tiranë, Krujë, Fier e Vlorë kanë nisur verifikimet pas kallëzimit të dhjetëra qytetarëve që iu dëmtuan bizneset dhe pronat për...

Elona Gjebrea shkon “fshehurazi” në Prokurori për dëshminë mbi dosjen ‘Habilaj’

E gjithë vëmendja e opinionit publik është përqendruar tek gjendja e jashtëzakonshme e krijuar pas reshjeve të dendura të shiut në dy ditët e...

Elona Gjebrea, i del dokumenti i burrit, ja cfarë shkelje penale...

Elona Gjebrea, ish-zevendësministrja e Brendshme dhe kryesuesja e listës së deputetëve socialistë për Tiranën ndodhet para një historie të re duke e shtuar edhe...

“Bomba” e gazetarit: Prokuroria të marrë në pyetje Haki Çakon, 4...

Në lumin e skandaleve të njëpasnjëshme që po shpërthejnë dhe po rrëzojnë kredibilitetin e institucionit të Policisë së Shtetit para syve të qytetarëve, gazetari...

FOTO/ Zbulohet deputetja e PS-së që u thirr në Prokurori për...

Mbrëmjen e djeshme moderator i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu bëri publik një mesazh të ardhur në drejtim të tij, që thoshte se një deputete...

Rasti Alket Hatiaj, prokurorët shqiptarë disa kërkesa për homologët italianë

Çështja e Alket Hatiajt, i cilësuar nga mediat italiane si zot i drogës, ka vënë në vështirësi drejtësinë shqiptare. Prokurori Kujtim Bashaj, i cili...

Përse dyshon Prokuroria se 863 mijë eurot nuk janë të Orest...

Prokuroria e Krimeve të Rënda dyshon se 863 mijë eurot e gjetura në mjetin tip “Range Rover” të biznesmenit të arrestuar Orest Sota, lidhen...