Tag: pasuria

EMRAT/OFL zbarkon në Korçë, ultimatum katër të dënuarve për vjedhje e...

Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar katër të dënuarve në Korçë, duke iu kërkuar të deklarojnë burimet e pasurisë. Burimt bëjnë me dije se...

EMRAT/Letërporosi nga Holanda për trafik droge, SPAK kërkon konfiskimin e pasurive...

Prokuroria e Posaçme kërkon konfiskimin e pasurive të gjashtë shtetasve, pas dyshimeve se pasuria e tyre është fituara si rrjedhojë e aktivitetit kriminal dyshohet...

FOTO/Politikani shqiptar me 5 super “Mercedes” në pronësinë e tij

Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar formularët e deklarimit të pasurisë për zyrtarët publik në Kosovë në vitin 2020. Natyrisht, vëmendja e gjithsecilit shkon tek deklarimi...

EMRAT/SPAK mbyll hetimet dhe për dy persona të tjerë, ja pasuritë...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Tiranë, në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, ka...

EMRAT/OFL godet në katër qytete,me vrull formulari për shtatë të dënuar

Këtë të martë OFL ka shkuar në katër qytete kryesore ku për 48 orë kërkon formularin e vetëdeklarimit për 7 persona të dënuar për...

Sekuestrimi i pasurive të Ndroqit/Maliqi thumbon Ramën: Të prisje të kalonin...

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi ka reaguar pas sekuestrimit të 26 pasurive të Ylli Ndroqi pas hetimet nga SPAK, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama. Ai...

VETING/Pasuria ‘djeg’ gjyqtarin nga Tirana, konfirmohet kolegia e tij nga Gjirokastra

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka shpallur dy vendime gjatë ditës së sotme për dy gjyqtarë, një në Tiranë, dhe tjetrën në apelin e...

EMRAT/Të dënuar për krime të rënda, OFL shkon në Berat, Lushnje...

OFL i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personave të dënuar për vepra të ndryshme penale që nga shfrytëzimi i prostitucionit deri...

EMRAT/Tre të dënuar për drogë në rrjetën e OFL-së

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, tre personave të dënuar për  trafik të lëndëve narkotike. OFL i ka...

DETAJE/Konfiskohen 3 llogari bankare në Fier, me vlerë 140 mln lekë

Nje 66-vjecari nga Fieri i kane konfiskuar 3 llogari bankare, me vlere 140 milionë lekë. Sipas policise, shumat dyshohen se janë përfituar nga veprimtaria kriminale në...