Tag: pasuria

RAPORTI/ Vitit 2017, 82% e pasurive t krijuara, në duart e...

Më shumë se 8 dollarë për çdo 10 dollarë të pasurisë së krijuar vitin e kaluar shkuan për 1% të më të pasurve.  Kjo...

SPECIALE/ Transaksionet brenda familjes, zbardhen dyshimet për pasurinë e Kelmend Balilit

Nën dyshimin se pronat e vëllezëve Balili në Sarandë e Delvinë mund të tjetërsohen, prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi sekuestrimin e tyre me...

Makina dhe apartamente pafund, shihni pasurinë e 7 kandidatëve për Kryeprokuror...

Ditën e djeshme 7 kandidatët për postin e Prokurorit të Përgjithshëm të Përkohshëm shpalosën programin e tyre dhe mbi të gjitha theksin e vendosën...

EMRI & FOTO/ Kush është “sheiku” i PS-së, deputeti me 27...

Anëtarët e rinj të Parlamentit Shqiptar, të cilët morën për herë të parë mandatin në zgjedhjet e 25 Qershorit 2017, vijojnë të befasojnë me...

DETAJE/ Hetohet edhe shoferi i Saimir Tahirit, kontroll pasurive të tij

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur nën hetim pasuror edhe shoferin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Asetet pasurore dhe llogaritë bankare të shtetasit...

Voltana Ademi publikon pasurinë e saj, ja si e ka krijuar

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës është përgjigjur në një lajm të publikkuar sot se zyrtarja e lartë ka bërë pasuri si drejtuese e bashkisë...

Zbardhet pasuria e kryebashkiakëve, nga Qazim Sejdini i Elbasanit te Majlinda...

Ata quhen ndryshe “pashallarët vendorë”, jo vetëm për mandatet e përsëritura në krye të bashkive më të rëndësishme, por edhe shkak të pasurive të...

Policia zbardh pasuritë e familjeve Çapja dhe Çelaj që kontrollojnë Elbasanin

Prokuroria e Elbasanit ditën e djeshme njoftoi nisjen e hetimit të pasurisë për 67 persona, ku bëjnë pjesë edhe individë nga dy familjet e...

DEKLARATAT/Ministrat e rinj, mësoni sa pasuri kanë para mandatit të dytë

Edhe pse ende nuk kanë nisur punën, shumica e ministrave kanë bërë deklaratë pasurie për vitin 2016 për shkak se kanë pasur postet edhe...