Tag: osbe

LETRA/Këshilli Politik, opozita kërkesë OSBE/ODIHR për 5 çështje

Opozita e Bashkuar paraqiti në mbledhjen e Këshillit Politik një kërkesë konkrete për të marrë asistencën e OSBE ODIHR për disa çështje themelore për...

Rama nga Vjena këshillë për Bjellorusinë: OSBE nuk mund të rrijë...

Duke folur nga Vjena ku po mbahet mbledhja e posaçme e Këshillit të Përhershëm të OSBE për situatën në Bjellorusi, Rama është shprehur se...

‘Edhe një herë për Ramën si kryetar i rradhës i OSBE-së...

Nga Genc Pollo Në korrik shkruajta artikullin "Një kryesi që shkel parimet e organizatës-Shqipëri/OSBE 2020: kronikë e një dështimi të parashikueshëm" të cilin e mbyllja...

“Duhej të diskutohej të paktën 1 vit para zgjedhjeve”, OSBE nuk...

Procesi për ndryshimin e sistemit zgjedhor duhet të nisë të paktën 1 vit përpara zgjedhjeve të radhës dhe duhet të jetë gjithëpërfshirës dhe transparent. Deklarata...

DETAJE/Ekspertët e OSBE-ODIHR mbërrijnë në Tiranë, roli i tyre në reformën...

Ekspertët e OSBE-ODIHR ndodhen sot në Tiranë për reformën zgjedhore. Ata do të zhvillojnë takim me Këshillin Politik në orën 17:00 për reformën zgjedhore. Dy...

Berisha zbardh arsyen pse Rama emëroi Bushatin drejtues të posaçëm të...

Edhe pse Shqipëria mori drejtimin e OSBE-së dhe detyra i takon kryeministrit të shtetit respektiv të drejtoje ate, kryeministri Edi Rama, caktoi ish-ministrin Ditmir...

Marrja e Presidencës së OSBE-së, ish-ministri: Kam arsye personale të ndjehem...

Nga Besnik Mustafaj Marrja e Presidences se OSBE-se shenon pa dyshim nje afirmim me rendesi te Shqiperise si kontributore ne marredheniet nderkombetare. Si shqiptar deshiroj...

VIDEO/Shqipëria merr zyrtarisht kryesimin e OSBE-së, Rama: Më parë isha një...

Shqipëria merr sot zyrtarisht kryesimin e OSBE-së dhe kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrën e tij në Vjenë Sekretarin e Përgjithshëm Thomas Greminger....

Gazeta gjermane përmend skandalin: Rama kaloi 500 mijë dollarë te fondacioni...

Një gazetë e njohur gjermane i ka dedikuar një shkrim Shqiperise dhe marrjes së drejtimit të OSBE-së nga selia e Tiranës. Gazeta e njohur gjermane,...

Gazetari i BILD i shkruan OSBE-së: Edi Rama është armik i...

Gazetari i “BILD”, Peter Tiede, u bë i njohur për shqiptarët pasi publikoi përgjimet e vjedhjes së votave në Dibër, dhe sot ka rikthyer...